پلتفرم ForTube + ارز FOR

پلتفرم فورتیوب

پلتفرم ForTube که قبلاً به عنوان پروتکل نیرو شناخته می شد، بر روی یک الگوریتم خودکار و قرارداد هوشمند کار می کند که از چندین دارایی زنجیره ای پشتیبانی می کند. دارندگان توکن ForTube (FOR) می‌توانند در فعالیت‌های حاکمیتی شرکت کنند و توکن‌های خود را در پلتفرم ForTube به اشتراک بگذارند.

 

پلتفرم ForTube چگونه کار می کند؟

با استفاده از ادغام وجوه، پلتفرم ForTube به کاربران این امکان را می دهد که سود کسب کنند یا وثیقه برای قرض گرفتن یک دارایی رمزنگاری ارائه کنند. این مکانیسم مشابه سیستم وام وثیقه در دنیای مالی متعارف عمل می کند. به کاربرانی که دارایی‌های رمزنگاری خود را سپرده‌گذاری می‌کنند، توکن‌های بهره‌دار داده می‌شوند که سپرده‌ها به اضافه سود ایجاد شده را در یک دوره معین جمع‌آوری می‌کنند. بازارهای دارایی به دو بخش تقسیم می شوند، یعنی بازار اصلی و بازار نوآوری.

بازار اصلی بالاترین دارایی های وثیقه مانند اتریوم، بیت کوین و سایر استیبل کوین ها را پوشش می دهد، در حالی که بازار نوآوری شامل آن دسته از دارایی هایی است که زمان عملیات محدودی دارند و همچنین دارای ریسک هستند. این جداسازی برای اطمینان از اینکه ریسک به جای یک استخر واحد تقسیم می شود، انجام میگیرد.

 

ForTube چگونه کار می کند؟

 

هدف پلتفرم فورتیوب

ForTube محصول Force Protocol Foundation Ltd. است که توسط پیت ماردل، که همچنین مدیرعامل و موسس شرکت است، تاسیس شد. چشم انداز ایجاد پروتکل ForTube (FOR) تشویق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در بخش DeFi از طریق ارتقاء گنجاندن مالی از طریق خدمات مالی و تجارت و ارائه یک پلتفرم قابل اعتماد برای کسب و کارهای رمزنگاری است.

 

نقشه راه پلتفرم ForTube

پروژه ForTube (FOR) بیش از ۵۰ درصد از نقاط عطف خود را در مدت کوتاهی به دست آورده است. اهداف تکمیل شده شامل معرفی دارایی های فیزیکی به پروتکل DeFi، انتشار نسخه های ۳.۰ و ۳.۵ ForTube، افزودن ساختار حاکمیتی، و تجمیع عملکردهای کشاورزی.

در آینده نزدیک، پلتفرم ForTube (FOR) قصد دارد یک معماری اکوسیستم چند زنجیره ای را پیاده‌سازی کند، از زنجیره های عمومی رایج پشتیبانی کند و از دارایی های فیزیکی بیشتری برای تکمیل هدف خود برای تبدیل شدن به یک ارائه دهنده خدمات مالی غیرمتمرکز همه‌جانبه پشتیبانی کند.

 

نقشه راه ForTube

 

ویژگی های منحصر به فرد پلتفرم ForTube

ساختار حکومت

ساختار حاکمیتی به دارندگان توکن FOR اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند و بسته به تعداد توکن‌های موجود در شبکه ForTube، پاداش دریافت کنند. دارندگان توکن های FOR همچنین می توانند در مورد تصمیمات کلیدی برای هر استخر وام رای دهند. این تصمیمات ممکن است شامل پیشنهاد تغییرات در پلتفرم مانند مدل‌های نرخ بهره، عوامل کنترل ریسک و ارتقاء‌های آینده باشد.

این نمودار ساختار کلی حاکمیت توکن FOR و نحوه عملکرد آن را نشان می دهد:

 

ساختار حکومت

 

سیستم عضویت

برای تشویق اعضای انجمن ForTube به مشارکت در توسعه زیست محیطی پروژه، یک طرح عضویت راه‌اندازی کرده است که درآمد ماهانه ۸٪ را برای اعضای شرکت کننده فراهم می کند. هر عضویت بسته به مقدار ستاره ای که با مشارکت افزایش می یابد، می تواند ارتقا یابد. پس از هر ماه، به ۱۰٪ از اعضای برتر پاداش داده می شود، مقدار ستاره دوباره تنظیم می شود.

 

آکادمی آموزش برای کاربران

یک آکادمی آموزشی اختصاصی برای کاربران وجود دارد تا نحوه عملکرد پلتفرم ForTube را بیاموزند. این شامل توضیح NFT، انحلال، DEX و سایر جنبه های اکوسیستم DeFi است که دانش محصولات ForTube و درک دنیای DeFi را گسترش می دهد.

 

ضمانت کامل موقعیت ها

پروتکل ForTube (FOR) از مکانیسم” ضمانت کامل موقعیت” پیروی می کند ، به این معنی که هر زمان وام گیرنده دارایی های وثیقه خود را سپرده گذاری کند، محاسبه شاخص سلامت که انعکاس سلامت بدهی کاربر است در رابطه با آن محاسبه می شود. کل دارایی های قرض گرفته شده و سپرده شده یک کاربر. این مزیت بزرگی را برای کاربر فراهم می کند زیرا خطر سقوط یک دارایی را کاهش می دهد و تأثیر منفی قابل توجهی بر شاخص سلامت دارد.

 

چارچوب کنترل ریسک

پروتکل ForTube (FOR) سه نوع استراتژی مدیریت کنترل ریسک را ارائه می دهد که شامل امنیت مالی، قرارداد هوشمند و امنیت اوراکل می شود.

 

امنیت مالی

امنیت مالی شامل امنیت در سطح فردی و سیستمی است که اطمینان حاصل می کند که کاربر در برابر خطرات مالی که در سطح قرارداد یا نشانه رخ می دهد محافظت می شود. استفاده غیرمجاز از حساب‌های مدیریت قرارداد، کاهش ناگهانی و قابل توجه سلامت موقعیت‌ها و مواردی از این دست، نمونه‌هایی از امنیت مالی ارائه‌شده توسط پروتکل ForTube است.

 

امنیت قرارداد هوشمند

امنیت قرارداد هوشمند پلتفرم ForTube متشکل از توسعه دهندگان قرارداد با تجربه، سیستم حسابرسی و نظارت و مکانیسم های ممیزی متعدد است. برای اطمینان محافظت از قراردادهای هوشمند، پروتکل ForTube (FOR) از توسعه دهندگان قرارداد بسیار ماهر استفاده کرده است که اطمینان حاصل می کنند که هر آسیب پذیری امنیتی در قرارداد هوشمند برطرف شده است تا از ضررهای بزرگ جلوگیری شود.

سیستم حسابرسی و نظارت اطمینان حاصل می کند که قرارداد هوشمند به درستی محاسبه می شود، همیشه در دسترس است و در طول روز بدون هیچ تاخیری عمل می کند. مکانیسم ممیزی به این معنی است که پروتکل ForTube (FOR) چندین بار قبل و بعد از راه‌اندازی توسط یک آژانس امنیتی معروف ارزیابی می شود. این کار برای اطمینان از اینکه هیچ خطایی یا حفره ای در کد وجود ندارد که به عنوان یک تهدید امنیتی دیده شود، انجام می شود.

 

امنیت اوراکل

پلتفرم ForTube بر روی یک سیستم اوراکل میزبانی می شود و وجود بیش از ۴۰ ارز باعث می شود تا امنیت پلتفرم همیشه مهم باشد. برای انجام این کار، پلتفرم ForTube مرتباً سیستم اوراکل را ارتقا و بهینه می‌کند تا از صحت فید قیمت‌ها اطمینان حاصل کند، تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری کل پلتفرم را بهبود بخشد.

 

توکنومیکس ForTube

  • مجموع عرضه در گردش ۶۳۹,۵۲۰,۰۰۰ توکن FOR با حداکثر عرضه ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ وجود دارد.
  • ۸۵٪ از توکن ها برای برنامه های اجتماعی استفاده می شود که در ادامه به سه بخش تقسیم می شوند. ۳۰٪ برای ساخت اکوسیستم جامعه. ۲۵% برای TheForce Protocol Foundation و ۳۰% باقیمانده برای سرمایه گذاران و کمک های مالی جامعه.
  • ۱۵% باقیمانده برای بنیانگذاران و تیم توسعه به عنوان پاداشی برای تلاش آنها و تشویق اعضای جدید تیم محفوظ خواهد بود.

 

پیش بینی قیمت و چشم انداز آینده ارز FOR

علیرغم بازار نسبتا نزولی در چند هفته گذشته، و تا لحظه نگارش این مقاله توکن FOR افزایش قیمت عمده ای را تجربه کرده است. اخیرا رشد ۱۴.۰۸ درصدی را تجربه کرده است.

در حال حاضر بیت کوین (BTC) چندین بار توسط سطح مقاومت ۴۴۰۰۰ دلار رد شد و در حال حاضر در حدود ۴۳۵۰۰ دلار روند دارد. اگر بیت کوین بتواند سطح ۴۴۰۰۰ دلار را بشکند، بازار ارزهای دیجیتال ممکن است افزایشی را تجربه کند و توکن FOR که در حال حاضر در یک روند صعودی حرکت می کند می تواند یک صفر دیگر کاهش دهد. نکته مهم دیگر برای دارندگان توکن FOR بلندمدت این است که بازار DeFi در حال حاضر ۸۸۵۷۰ میلیون دلار در کل ارزش قفل شده (TVL) است. از آنجایی که چشم‌انداز پروتکل ForTube تسهیل پروژه‌های DeFi و کسب‌وکارهای مالی رمزنگاری‌شده است، تنها در صورتی می‌توان انتظار رونق زیادی در قیمت توکن‌های FOR داشت، تنها در صورتی که زیرساخت ForTube بتواند با دنیای همیشه در حال رشد مالی غیرمتمرکز همگام شود.

 

پیش بینی قیمت و چشم انداز آینده FOR

 

پروتکل ForTube (FOR) بر روی پلتفرم اتریوم توسعه یافته است که قرار است یک ارتقاء بزرگ به نام اتریوم ۲.۰ (ETH2) دریافت کند. ETH2 دارای انواع به‌روزرسانی‌های بهم پیوسته خواهد بود که کل پلتفرم اتریوم را ایمن‌تر، مقیاس‌پذیرتر و از نظر محیطی پایدارتر می‌کند. پروژه هایی که بر روی پلتفرم اتریوم میزبانی می شوند، سرعت تراکنش های سریع تری را با هزینه بسیار کمتر تجربه خواهند کرد. این ارتقا همچنین ممکن است تاثیر قابل توجهی بر روی قیمت پروژه هایی که در این پلتفرم میزبانی می شوند داشته باشد، به این معنی که توکن FOR در نهایت ممکن است جهش زیادی در قیمت داشته باشد.

توکن FOR در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود یعنی ۰.۱۶۹۹ دلار رسید. این به این معنی است که هدف بعدی توکن باید ۱ دلار باشد، اما با توجه به سرعتی که توکن FOR در حال اضافه کردن پشتیبانی از چندین توکن علاوه بر مواردی است که در حال حاضر مانند USDT، USDC، BUSD، ETH، BNB، و چندین مورد دیگر وجود دارند، این احتمال داده میشود که ۱۰ دلار یک هدف واقعی برای توکن FOR تا پایان سال ۲۰۲۲ باشد.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا