اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

forsage، یک طرح هرمی و پانزی!

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) چهار بنیانگذار و هفت مروج Forsage را به راه‌اندازی یک طرح هرمی رمزنگاری متقلبانه و طرح پانزی متهم کرده است. گفته می شود این طرح بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از میلیون‌ها سرمایه‌گذار خرد در سراسر جهان از جمله در ایالات متحده جمع‌آوری کرده است.

 

SEC علیه طرح رمزنگاری Forsage اقدام می کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز دوشنبه اعلام کرد که ۱۱ نفر را به دلیل نقش آنها در ایجاد و ترویج Forsage، یک طرح هرمی رمزنگاری و طرح پانزی متهم کرده است. تنظیم کننده اوراق بهادار توضیح داد که طرح Forsage بیش از ۳۰۰ میلیون دلار از میلیون ها سرمایه‌گذار خرد در سراسر جهان از جمله در ایالات متحده جذب کرد.

 

SEC توضیح داد که ۱۱ متهم، چهار بنیانگذار Forsage، سه مروج این طرح مستقر در ایالات متحده و چندین عضو به اصطلاح Crypto Crusaders، بزرگترین گروه تبلیغاتی برای این طرح که در ایالات متحده فعالیت می کرد هستند. بنیانگذاران آخرین بار در روسیه، جمهوری گرجستان و اندونزی زندگی می کردند.

 

ناظر اوراق بهادار توضیح داد که ولادیمیر اوخوتنیکوف، جین دو (معروف به Lola Ferrari)، میخائیل سرگیف و سرگئی ماسلاکوف وب سایت Forsage.io را در ژانویه ۲۰۲۰ راه‌اندازی کردند تا به سرمایه گذاران خرد اجازه دهد تا از طریق قراردادهای هوشمند در اتریوم، ترون و بایننس وارد معاملات شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا