تشکیل یک اتحاد گسترده جهانی

طبق گزارش اخیر russia-briefing.com، در چهار روز دیگر، نمایندگان کشورهای بریکس و گروه تجارت آزاد اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای بررسی امکان ادغام با سازمان همکاری شانگهای (SCO) تشکیل جلسه خواهند داد. این گزارش بر شکل‌گیری یک اتحاد منطقه‌ای وسیع اوراسیا که دخالت غرب را مستثنی می‌کند، با هدف تقویت همکاری‌های بیشتر و تغییر شکل‌گیری معماری اقتصاد جهانی تأکید می‌کند.

 

بریکس، اوراسیا و سازمان همکاری شانگهای درباره حرکت فراتر از مرزهای غربی بحث می‌کنند

روسیه بریفینگ در نشریه ۱۷ می ۲۰۲۳ خود، از پیشرفت جالبی که شامل همگرایی چندین کشور برجسته است، رونمایی کرد. رهبران کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) قرار است با سیاستگذارانی از گروه تجارت آزاد اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) گرد هم آیند. قابل ذکر است که اوراسیا شامل روسیه، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان است. هدف اصلی این گردهمایی بررسی چشم‌انداز ادغام با سازمان همکاری شانگهای (SCO) است.

 

شهر مسکو که قرار است در ۲۴ تا ۲۵ می برگزار شود، میزبان دومین مجمع اقتصادی سالانه اوراسیا خواهد بود که به عنوان پس‌زمینه این مذاکرات عمل می‌کند. نویسنده روسیه بریفینگ ادعا می‌کند که ظهور یک بلوک منطقه‌ای عظیم اوراسیا بدون مشارکت غرب ایجاد می‌شود. به نقل از نشریه، میخائیل میاسنیکوویچ، رئیس هیئت مدیره کمیسیون اقتصادی اوراسیا، با روشن کردن گردهمایی آتی، هدف از نشست آتی را توضیح داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا