نظر مقام سابق SEC درباره CBDC

رئیس سابق اجرای اینترنت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بیهوده‌ترین ایده مالی در تاریخ سیاست‌های پولی نامیده است. او هشدار داد که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی نه تنها خطرات غیرضروری زیادی در ارتباط با ثبات سیستم مالی جهانی ایجاد می‌کند، بلکه جعبه پاندورا را از مشکلات حریم خصوصی مالی جهانی، درگیری‌ها و نگرانی‌های امنیت سایبری باز می‌کند.

 

استارک به CBDC خوش‌بین نیست

جان رید استارک، مسئول سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) روز سه‌شنبه در توییتی طولانی از ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) انتقاد کرد. استارک در حال حاضر رئیس شرکت مشاور امنیت سایبری جان رید استارک است. او به مدت ۱۱ سال به عنوان رئیس دفتر اجرای اینترنت SEC تاسیس و خدمت کرد. او همچنین ۱۵ سال وکیل اجرای SEC بود.

 

شکاک درازمدت ارزهای دیجیتال نوشت:

ایجاد CBDC شاید پوچ‌ترین ایده مالی در تاریخ سیاست پولی باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا