موضع فلوریدا در برابر CBDCها

در پی اظهارات روز سه‌شنبه ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا در جکسونویل، مجلس نمایندگان و سنای فلوریدا قانون ضد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) این ایالت را با نام SB 7054 را تصویب کردند. این لایحه به صراحت بیان می‌کند که ایالات متحده، بانک مرکزی، یک آژانس فدرال یا یک دولت خارجی که یک CBDC صادر می‌کند، استفاده از آن به عنوان وسیله دیجیتال مبادله در فلوریدا به شدت ممنوع خواهد بود.

 

هدف فلوریدا محافظت از حریم خصوصی با ممنوعیت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی است

روز چهارشنبه، مجلس نمایندگان فلوریدا لایحه ضد CBDC با نام SB 7054 را با ۱۱۶ رای موافق در برابر ۱ تایید کرد. این حمایت پس از تصویب مجلس سنای فلوریدا در هفته گذشته صورت گرفت که اکثریت ۳۴ بر ۵ را به خود اختصاص داد. فرماندار DeSantis در انتقاد از ابتکارات CBDC و تاکید بر امتناع فلوریدا از پذیرش سیاست بیدار بوده است. جای تعجب نیست که او مشتاق امضای این لایحه است، زیرا در ابتدا درخواست تهیه پیش‌نویس آن در ماه مارس را داشت.

 

پس از امضای DeSantis، مقررات SB 7054 در ۱ ژوئیه ۲۰۲۳ اجرایی خواهد شد. این لایحه تعریف جامعی از CBDCها ارائه می‌دهد و هدف اصلی آن را مشخص می‌کند:

حفاظت از فلوریدایی‌ها با ممنوع کردن ارزهای دیجیتال بانک مرکزی.

 

نویسنده این قانون تأیید می‌کند که این مقررات هیچ تأثیری بر درآمد ایالتی و محلی یا تأثیر نامشخصی بر بخش خصوصی فلوریدا نخواهد داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا