اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

هشدار فلوریدا نسبت به کلاهبرداران رمزنگاری

صرف نظر از روش‌هایی که کلاهبرداران برای تماس با قربانیان احتمالی استفاده می‌کنند، خبرنامه FDACS پنج روش را برجسته کرده است که می‌تواند به شهروندان کمک کند کلاهبرداری‌های احتمالی را شناسایی کرده و از آنها دوری کنند. دپارتمان کشاورزی و خدمات مصرف کننده فلوریدا (FDACS) در مورد شناسایی ضمانت‌نامه‌های بازاریابی کلاهبرداری، هشداری صادر کرد که شامل پرداخت هزینه خدمات از طریق کارت‌های هدیه و ارزهای دیجیتال است.

 

روش‌های جدید کلاهبرداری

شکایات مصرف‌کنندگان در برابر افزایش کلاهبرداری‌های تماس رباتیک، که در آن کلاهبرداران از تماس‌های از پیش ضبط‌شده برای بازاریابی و فروش خدمات تقلبی استفاده می‌کنند، باعث شد تا دفتر اجرایی به شرکت‌های تلفن دستور دهد که از حمل ترافیک تماس‌های رباتیک اجتناب کنند.

 

در این اطلاعیه با تاکید بر برخی از روش‌های پرداختی که اغلب توسط کلاهبرداران توصیه می‌شود، آمده است:

اگر از شما خواسته شود با کارت هدیه یا ارز دیجیتال پرداخت کنید، این یک کلاهبرداری است.

 

علاوه بر درخواست از ساکنان فلوریدا برای خودداری از پرداخت‌های رمزنگاری، FDACS مجدداً تأکید کرد که هیچ مقام دولتی اطلاعات شخصی مانند شماره امنیت اجتماعی یا کارت اعتباری شما را درخواست نمی‌کند و افزود:

فقط کلاهبرداران به یکی از این نوع پرداخت‌ها نیاز دارند و هنگامی که پول را ارسال کردید، احتمالاً آن را پس نخواهید گرفت!

 

اگرچه در این خبرنامه به عدم امکان ردیابی وجوه رمزنگاری شده از سوی هکرها اشاره شده است، شرکت‌های متعددی از جمله Velodrome و Curve Finance با موفقیت وجوه دزدیده شده را به لطف ماهیت تغییرناپذیر فناوری بلاکچین بازیابی کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا