ارز فلوکی، پسرعموی وایکینگ دوج کوین!

ارز فلوکی اینو

ارز فلوکی اینو در اصل نام خود را از سگ دوست داشتنی ایلان ماسک گرفته است، در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ ایلان ماسک در توئیتی اعلام کرد که نام سگ نژاد شیبا اینو خود را فلوکی خواهد گذاشت و موج ساخت ارز‌های دیجیتال با این نام از همان لحظه آغاز شد، میم کوین‌های بسیاری با این نام ایجاد شد اما پر طرفدار‌ترین میم کوینی که با این نام ساخته شد ارز Floki است.

شاید در ابتدای راه‌اندازی این پروژه همه تصور می‌کردند که همانند بسیاری از شت کوین‌های دیگر، این ارز هم فقط یک شوخی خواهد بود اما هم اکنون این ارز فراتر از شوخی بوده و به عنوان یک میم کوین کاربردی تلقی می‌شود، در این مقاله قصد داریم به بررسی ارز فلوکی بپردازیم و تمامی جوانب این میم کوین محبوب را بررسی کنیم پس تا پایان این کاوش در مورد ارز فلوکی اینو همراه ما باشید.

 

تاریخچه ارز دیجیتال فلوکی

زمان راه‌اندازی این میم کوین به ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ برمی‌گردد، زمانی که ایلان ماسک در توئیتی اعلام کرد که نام سگ نژاد شیبا اینو خود را فلوکی خواهد گذاشت. در ابتدا این پروزه فقط یک شت کوین یا میم کوین بود و نام Floki Inu را داشت اما بعدها نام این ارز به FLOKI تغییر پیدا کرد. این ارز قصد تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال قدرتمند را دارد و می‌خواهد فراتر از یک میم کوین معمولی یا شت کوین باشد.

ارز فلوکی اینو 1

 

ارز Floki چیست؟

ارز فلوکی یک توکن چند زنجیره‌ای یا مولتی چین است که بر بستر بلاکچین‌های اتریوم و بایننس وجود دارد، همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم این ارز دیجیتال بر اساس توئیت ایلان ماسک که نام سگ خود را منتشر کرده بود شکل گرفت و به مرور از حالت شت کوینی درآمد و قصد تبدیل شدن به یک میم کوین کاربردی را دارد.

در حال حاضر این ارز دیجیتال دارای اکوسیستم خود است که شامل امور مالی غیر متمرکز یا DeFi، مجموعه NFT و متاورس می‌شود و ارز فلوکی با این موارد قصد دارد فراتر از یک میم کوین باشد و به یک توکن کاربردی برای جامعه تبدیل شود.

در عین حال یک سیستم اخذ مالیات ۳ درصدی برای ارز فلوکی در نظر گرفته شده است که در این روش ۳ درصد از هر خرید و فروش به خزانه مربوط به توسعه این ارز دیجیتال واریز می‌شود. موجودی این صندوق در راستای توسعه ارز دیجیتال فلوکی و اکوسیستم مربوط به آن استفاده خواهد شد تا پذیرش این ارز دیجیتال در جامعه افزایش پیدا کند و همواره در حال رشد باشد.

طبق گفته تیم و همانطوری که در وایت پیپر مربوط به این ارز دیجیتال اعلام شده است پس از جمع‌آوری وجوه کافی، مالیات بر معاملات کاهش پیدا خواهد کرد اما اطلاعات دقیقی در مورد میزان مبلغ یا زمان کاهش مالیات اعلام نشده است. در ادامه به بررسی بیشتر اکو سیستم و جزئیات میم کوین فلوکی می‌پردازیم.

ارز فلوکی اینو 2

 

سه ستون اصلی ارز دیجیتال Floki

این میم کوین جاه طلب مبتنی بر تم سگ سه رکن اصلی را برای خود مشخص کرده است که شامل وضعیت میم کوینی، سودمندی و خیریه است. فلوکی خود را به عنوان جنبشی معرفی می‌کند که قصد دارد افراد را بدون توجه به وضعیت اجتماعی، اقتصادی یا سنی توانمند کند و همچنین به دنبال مطرح شدن و کاربردی بودن در سطح جهانی است.

هدف ستون سودمندی، راه‌اندازی و توسعه پروژه‌هایی از قبیل NFT، DeFi و سایر موارد این چنینی است که ارز فلوکی در آن کاربرد‌های بسیاری دارد و مبنای اصلی کارکرد این پروژه‌ها می‌باشد. ستون خیریه نیز به دنبال بهبود زندگی مردم نیازمند و تاثیر مثبت بر جهان پیرامون است. در ادامه به بررسی موارد بیشتر که از این سه ستون پروژه نشات گرفته‌اند اشاره خواهیم کرد.

 

کاربرد ارز دیجیتال فلوکی اینو

Floki.com دارای اکوسیستم مخصوص به خودش است، اکوسیستم فلوکی متشکل از چندین پروزه مختلف از قبیل NFT، DeFi و متاورس است که ارز دیجیتال فلوکی مبنای اصلی این پروژه‌ها می‌باشد، به دلیل اینکه هدف اصلی این پروژه‌ها توسعه ارز دیجیتال فلوکی است شما نمی‌توانید از سایر ارز‌های دیجیتال به اندازه توکن فلوکی در این اکوسیستم استفاده کنید. در ادامه به موارد مختلف مربوط به این اکوسیستم اشاره خواهیم کرد.

ارز فلوکی اینو 3

 

Valhalla

فلوکی اینو با استفاده از بازی NFT خودش که Valhalla نام دارد وارد دنیای متاورس شده است، در این بازی، بازیکنان بر اساس میزان مشارکتشان جوایز کسب می‌کنند، توکن فلوکی به عنوان ارز حکومتی درون این بازی عمل می‌کند و برای خرید دارایی‌ها یا موارد مختلف استفاده می‌شود.

FlokiFi

فلوکی فای نام مجموعه محصولات حوزه دیفای ارز فلوکی می‌باشد، اولین محصول به گفته تیم مربوط FlokiFi Locker می‌باشد که ادعا می‌شود نو آورانه‌ترین پروتکل برای ایمن‌سازی دارایی‌های دیجیتال است. محصولات مربوط به این حوزه به مرور به جامعه معرفی خواهند شد.

Floki Places NFT

از آنجایی که NFT ها یک دارایی با ارزش هستند و کاربرد‌های بسیاری دارند تیم فلوکی یک بازار NFT راه‌اندازی کرد که هدف آن تسهیل معاملات NFT ها و سایر دارایی‌های دیجیتال است. در این بازار از ارز فلوکی به عنوان روش پرداخت استفاده می‌شود و ارز فلوکی جایگزین روش‌های پرداختی مانند بیت کوین یا دلار امریکا است.

Floki University

هدف این قسمت آموزش و رشد مخاطبان در حوزه ارز‌های دیجیتال است که اکثر این آموزش‌های به صورت رایگان می‌باشد. همچنین آموزش‌های مربوط به اکوسیستم فلوکی برای آگاهی بیشتر کاربران در این قسمت وجود دارد.

 

توکنومیک ارز Floki

نام این ارز دیجیتال Floki بوده و نماد آن نیز FLOKI می‌باشد، تعداد توکن قابل عرضه برای این ارز دیجیتال برابر با ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰  واحد می‌باشد که در حال حاضر تعداد ۹,۴۵۸,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد آن در حال گردش در شبکه است. همانطور که در بالا اشاره کردیم سه درصد مالیات در ازای خرید و فروش این توکن گرفته می‌شود که در راستای توسعه ارز فلوکی و اکوسیستم آن هزینه خواهد شد.

 

خرید ارز فلوکی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ارز فلوکی بر بستر‌های بایننس و اتریوم در دسترس است و شما می‌توانید نسبت به شرایط خود ارز فلوکی بر بستر بایننس یا اتریوم را خریداری کنید. توکن فلوکی یک ارز محبوب است و در اکثر صرافی‌های متمرکز از جمله Binance، KuCoin، Bitfinex، Gate.io، OKX، Bybit، Huobi، Bitget، MEXC، LBank، Bitmart، BingX و بسیاری از صرافی‌های دیگر قابل خریداری می‌باشد.

اگر به خرید از طریق صرافی‌های غیر‌متمرکز علاقه دارید، می‌توانید از طریق صرافی‌های PancakeSwap و Uniswap این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

در صفحه آموزش صرافی ها، ما به بررسی تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال و آموزش موارد مختلف آن‌ها پرداخته‌ایم، با بازید از این صفحه می‌توانید نحوه کار با تمامی صرافی‌های متمرکز و غیر‌متمرکز را آموزش ببینید.

ارز فلوکی اینو 4

 

آینده ارز دیجیتال فلوکی

کاربران بازار ارز دیجیتال می‌دانند که میم کوین‌ها بسیار پر نوسان و فرار هستند و بسیاری از معامله گران ماهر این بازار حساب ویژه‌ای بر روی میم کوین‌ها باز نمی‌کنند و دلیل آن هم مشخص است زیرا یک میم کوین که با یک توئیت به وجود آمده است می‌تواند با توئیتی دیگر از بین برود.

میم کوین‌ها جامعه محور هستند و ارزش آن‌ها به اعضای جامعه آن‌ها است و در صورت پراکندگی جامعه، ارزش آن‌ها از بین خواهد رفت با این حال ارز فلوکی سعی دارد فراتر از یک میم کوین ظاهر شود و در حال گسترش همکاری با بزرگان ارز دیجیتال بوده و برنامه‌های بسیاری در سرتاسر جهان برای پذیرفته شدن بیشتر اجرا کرده است.

به طور مثال فلوکی با تیم فرمول ۱ آلفا رومئو همکاری‌هایی داشته یا با غول امنیت بلاکچین یعنی Certik نیز ارتباط‌هایی دارد که همین مسائل نشان دهنده روند قوی برند سازی این میم کوین بوده که می‌تواند باعث پذیرش گسترده‌تر آن شود. در صورت ادامه‌دار بودن این روند فلوکی می‌تواند به اوج بازار برسد و قله‌ها را فتح کنید، با این حساب باید دید که روند آن چگونه خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این نوع ارز‌های دیجیتال پیشنهاد می‌شود از مقاله میم کوین چیست؟ معرفی ۶ میم کوین برتر بازدید نمائید.

ارز فلوکی اینو 5

 

مزایا و معایب ارز فلوکی

همانند تمامی ارز‌های دیجیتال دیگر، این ارز دارای مزایا و معایب مربوط به خودش است که در این قسمت به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

مزایا ارز فلوکی

  • فلوکی یک توکن چند زنجیره‌ای یا مولتی چین است که به کاربران خود اجازه می‌دهد از شبکه‌های بایننس و اتریوم استفاده کنند.
  • اکوسیستم فلوکی دارای مجموعه‌ای از محصولات آینده‌دار است که می‌تواند در آینده توکن و پیشرفت آن تاثیر بسزایی داشته باشد.
  • این پروژه همکاری‌های مختلفی با پروژه‌های این صنعت دارد که همین امر منجر به پیشرفت آن خواهد شد.
  • به گفته تیم، این پروژه از امور خیریه و بهبود زندگی افراد نیازمند حمایت می‌کند.
  • برای جا به جایی توکن در بستر‌های مختلف مالیاتی دریافت نمی‌شود.

 

معایب ارز فلوکی

  • فلوکی یک میم کوین است و با نظرات افراد مشهور و تاثیر‌گذاری همچون ایلان ماسک دچار نوسان خواهد شد.
  • تعداد توکن های عرضه شده برای این میم کوین زیاد است که همین مسئله می‌تواند منجر به پایین نگه داشتن قیمت این توکن شود.
  • سه درصد مالیت اجباری برای معاملات ارز فلوکی وجود دارد.
  • ارز فلوکی در خارج از اکوسیستم خود کاربرد‌های بسیاری ندارد و پذیرش گسترده‌ای در سایر حوزه‌های دیفای ندارد.
  • تیم مربوط به پروژه ناشناس است که خود این مسئله ابهاماتی را به همراه دارد.

 

جمع‌بندی

ارز فلوکی یک میم کوین کاربردی است که دارای اکوسیستم خودش می‌باشد و در عین حال این ارز در دنیای واقعی برای انواع پرداخت‌ها نیز قابل استفاده است. هر چه پروژه‌های مربوط به اکوسیستم این میم کوین بالغ تر میشوند، کاربرد این ارز دیجیتال در آن‌ها بیشتر می‌شود و همین مسئله می‌تواند باعث رشد بیشتر این ارز دیجیتال شود.

ارز فلوکی راه طولانی در پیش دارد تا بتواند از میم کوین‌های دیگری همچون شیبا اینو و دوج کوین پیشی بگیرد اما این میم کوین نا امید نشده و همواره در حال تلاش است. باید دید که روند توسعه و پیشرفت این میم کوین در آینده هم ادامه دار خواهد بود یا خیر.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا