اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار صرافی‌ هااخبار قانون‌ گذاری

پنج سال زندان مجازات دزدی کریپتو

جاشوا نیکلاس ممکن است تا پنج سال را در زندان بگذراند، زیرا او و همکارانش ۱۰۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال سرمایه‌گذاران را سرقت کردند. جاشوا دیوید نیکلاس، ساکن فلوریدا، به دلیل اینکه او و سایر اعضای پلتفرم ارزهای دیجیتال EmpiresX دارایی ۱۰۰ میلیون دلاری سرمایه‌گذاران را دزدیدند، اکنون با حداکثر مجازات پنج سال زندان فدرال مواجه است.

 

طرح پانزی چند میلیون دلاری کریپتو

ماه گذشته، مقامات ایالات متحده یکی دیگر از خدمه جنایتکار را از منطقه فلوریدا به دادگاه معرفی کردند. شهروندان میامی Esteban Cabrera Da Corte، Luis Hernandez Gonzalez و Asdrubal Ramirez Meza ممکن است تا ۳۰ سال را به دلیل کلاهبرداری از بانک‌ها و یک پلتفرم ارز دیجیتال به مبلغ بیش از ۴ میلیون دلار پشت میله‌های زندان بگذرانند.

 

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده، جاشوا دیوید نیکلاس از EmpiresX که به عنوان یک پلتفرم ارز دیجیتال معرفی شد که بازدهی تضمین شده را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. با این وجود، محل معامله یک طرح کلاهبرداری بود که سرمایه‌گذارانی را با دارایی‌های دیجیتالی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار فریب داد. نیکلاس و برخی از همکارانش در طول سال‌های عمر خود، به کاربران دروغ گفتند که این شرکت از هوش مصنوعی برای به حداکثر رساندن سودآوری استفاده می‌کند.

 

EmpiresX به عنوان یک طرح معمولی Ponzi عمل می‌کرد، در تنظیم کننده‌های مالی ثبت نشده بود و حتی هرگز برای دریافت مجوزهای لازم اقدامی انجام نداد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا