اخبار بلاکچیناخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بیت‌ کوین

پنج ارز، ۷۵ درصد از کل ارزش بازار را تشکیل می‌دهند

تعداد ارزهای رمزنگاری شده شناخته شده از ۶,۰۰۰ در ژوئیه ۲۰۲۱ به ۱۰,۴۰۰ در فوریه ۲۰۲۲ افزایش یافت و تا اوت به حدود ۱۰,۰۰۰ رسید. تنها پنج ارز دیجیتال در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد از کل سرمایه بازار صنعت کریپتو را تشکیل می‌دهند.

 

هر ماه هزار ارز دیجیتال اضافه می‌شود!

طبق داده‌های آگوستا فری پرس، تعداد ارزهای دیجیتال شناخته شده از ۶,۰۰۰ در ژوئیه ۲۰۲۱ به حدود ۱۰,۴۰۰ تا فوریه ۲۰۲۲ افزایش یافت. با این حال، داده‌ها نشان داد که این تعداد تا اوت ۲۰۲۲ به حدود ۱۰,۰۰۰ کاهش یافته است.

 

قبل از اینکه این تعداد از مرز ۱۰,۰۰۰ عبور کند، تعداد ارزهای رمزنگاری شده، طبق مطالعه Statista و Investing.com، از ۶۰ مورد در سال ۲۰۱۳ به بیش از ۴,۵۰۰ تا سال ۲۰۲۰ رسیده بود. همانطور که داده‌ها نشان می‌دهد، در دوره بین ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، تعداد ارزهای دیجیتال دو برابر شده است.

 

گزارش آگوستا فری پرس با اشاره به این رشد خارق العاده در تعداد ارزهای رمزنگاری شده، اشاره کرده است که:

تنها در نیمه اول سال ۲۰۲۱، ۱,۵۰۰ ارز دیجیتال جدید وارد بازار شد که تعداد آنها در ژوئیه به بیش از ۶,۰۰۰ رسید. در پایان سال گذشته، بازار هر ماه حدود ۱,۰۰۰ ارز دیجیتال جدید اضافه می‌کرد که تعداد کل آنها در ژانویه ۲۰۲۲ به ۹,۹۰۰ رسید.

 

تصاحب ۷۵ درصد از اقتصاد رمزنگاری توسط ۵ ارز

با وجود این افزایش در تعداد ارزهای دیجیتال، تنها پنج ارز دیجیتال بیش از ۷۵ درصد از کل سرمایه بازار صنعت کریپتو را تشکیل می‌دهند. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین که در نوامبر ۲۰۲۱ نزدیک به ۷۰,۰۰۰ دلار بود، کمی بالاتر از ۲۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن بیش از ۳۸۸ میلیارد دلار است. با این ارزش بازار، بیت کوین حدود ۴۰ درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می دهد.

 

اتریوم، رتبه دوم ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار، ۲۰ درصد از کل ارزش بازار را به خود اختصاص داده است. تکمیل کننده پنج ارز دیجیتال برتر رتبه‌بندی شده، استیبل کوین USDT و USDC و همچنین BNB هستند. این بدان معناست که بقیه ۱۰,۰۰۰ ارز دیجیتال تنها ۲۴ درصد از کل سرمایه بازار را تشکیل می‌دهند.

 

اگرچه به نظر می رسد گزارش آگوستا فری پرس نشان می‌دهد که تعداد ارزهای رمزنگاری شده از مرز ۱۰,۰۰۰ در سال ۲۰۲۲ گذشته است، coinmarketcap.com جمع‌آوری کننده ارزش بازار ارز دیجیتال ۲۰,۷۹۷ ارز لیست شده دارد، در حالی که پلتفرم coingecko.com دارای ۱۲,۸۹۲ ارز است.

 

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا