سهام بانک First Republic همچنان سقوط می‌کند

در بحبوحه یک هفته پر فراز و نشیب، بانک First Republic در تلاش است تا جایگاه خود را در دنیای مالی بازیابد. گزارش‌ها حاکی از آن است که این بانک به دلیل خروج گسترده ۱۰۰ میلیارد دلاری از برداشت مشتری در ماه گذشته، آماده ورود به حساب دولتی است. این امر باعث شده است که سرمایه گذاران از بانک فرار کنند و باعث شد سهام آن در روز سه‌شنبه بیش از ۵۰ درصد سقوط کند.

 

بخش بزرگی از سهام چهاردهمین بانک بزرگ آمریکا طی دو روز گذشته از بین رفت

وضعیت تنها با شروع معاملات قبل از بازار بدتر شد و تا ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه، سهام First Republic Bank بیش از ۳۰ درصد دیگر کاهش یافت. کاهش ارزش بازار یک نگرانی عمده برای سرمایه‌گذاران بوده است که به طور فزاینده‌ای نگران ثبات بانک و چشم‌انداز آینده هستند.

 

منابع نزدیک به این موضوع اشاره کرده‌اند که بانک‌هایی که ۳۰ میلیارد دلار به بانک فرست ریپابلیک تزریق کرده‌اند، ممکن است لازم باشد وارد عمل شوند و کمک‌های بیشتری ارائه کنند. مشاوران بانک‌ها اعلام کرده اند که عدم انجام این کار منجر به کاهش بیشتر سهام می‌شود. انتظار می‌رود که مشاوران بانک فرست ریپابلیک از بانک‌های بزرگتر ایالات متحده تقاضای حمایت بیشتر کنند.

 

این بانک مشکل‌دار تاکنون گام‌های مهمی برای رفع چالش‌های مالی خود از جمله فروش دارایی‌ها و کاهش قابل توجه نیروی کار برداشته است و ۷۲۰۰ کارمند خود را اخراج کرده است. با این حال، باید دید که آیا این اقدامات برای بازگرداندن اعتماد سرمایه‌گذاران و تضمین دوام بلندمدت بانک کافی خواهد بود یا خیر.

 

طبق گزارش CNBC، مشاوران بانک‌ها فاش کرده‌اند که اگر به آنها کمک نشود، سیستم بعدها در صورت شکست پول بیشتری پرداخت خواهد کرد.

 

هیو سون از CNBC گزارش داد:

مشاوران First Republic تلاش خواهند کرد تا بانک‌های بزرگ ایالات متحده را که قبلاً از آن حمایت کرده‌اند، وادار کنند تا یک لطف دیگر برایشان انجام دهند. بانک‌های دیگر، جمعیت خاصی از مشتریان First Republic Bank را عامل سقوط آن می‌دانند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا