اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار صرافی‌ ها

رونمایی از اولین توکن Soulbound در زنجیره BNB

توکن‌های Binance Account Bound (BAB) که توسط Binance صادر می‌شوند، به عنوان اعتبار کاربر یا KYC عمل می‌کنند. بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، اعلام کرده است که آماده انتشار BAB، اولین توکن Soulbound (SBT) است که بر روی زنجیره هوشمند BNB ساخته شده است. BAB در ابتدا به عنوان یک پروژه آزمایشی معرفی خواهد شد و تنها از طریق اپلیکیشن موبایل Binance قابل دسترسی خواهد بود.

 

توکن Soulbound در زنجیره BNB

این یک ویژگی Opt in خواهد بود که تنها آن دسته از کاربران بایننس را که مطابق با Know Your Custer (KYC) هستند، قادر می‌سازد تا در حین استفاده از پلتفرم، BAB خود را مستقیماً در کیف پول ذخیره کنند.

 

BAB اساساً به عنوان ابزار شناسایی آنلاین برای Binance معرفی شده است. همچنین می‌تواند توسط پروتکل‌های شخص ثالث برای تأیید توکن‌های BAB برای فعالیت‌های بی‌شماری مانند اجتناب از ربات‌ها، حذف NFT و استفاده از DAO برای رأی‌گیری و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

 

طبق پست رسمی، توکن BAB اولین توکن Soulbound است که در زنجیره هوشمند BNB منتشر شده است که بر رسیدگی به مسائل هویتی در جامعه غیرمتمرکز تمرکز دارد. این یک توکن غیرقابل انتقال و غیر مالی است. در این اطلاعیه اشاره شده است که قابلیت انتقال ممکن است به نفع تمرکززدایی نباشد. این موضوع با توجه به توزیع قدرت حاکمیتی می تواند مشکل ساز باشد. از این رو، BAB با دارایی‌های سنتی مانند بیت کوین و اتریوم که مبالغ لحظه‌ای را نشان می دهند، متفاوت است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا