اخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

اولین تراکنش Dogecoin بدون اینترنت با Radio Doge

به گفته توسعه دهنده Dogecoin، Michi Lumin، یک تراکنش DOGE از طریق رادیو با استفاده از پروتکلی به نام Radio Doge ارسال شد. طرفداران Dogecoin می گویند Radio Doge دسترسی به dogecoin را برای افراد خارج از دسترس اینترنت امکان پذیر می کند.

 

Dogecoin ارسال شده از طریق انتقال رادیویی

در ۲۲ آپریل ۲۰۲۲، اولین تراکنش dogecoin (DOGE) از طریق انتقال رادیویی با کمک شبکه جهانی ماهواره ای Starlink ارسال شد. این خبر توسط توسعه‌دهنده Dogecoin، Michi Lumin فاش شد که روز جمعه درباره این موضوع توییت کرد:

سلام. من دوباره خواب‌آلود هستم، بنابراین صحبت بزرگی نمی‌شود، اما کار را انجام دادم، با ارسال ۴.۲۰۶۹ dogecoin از ۱۰۰ مایل با @tjstebbing و @KBluezr از گیرنده‌ای در فاصله ۸۱۰ مایلی، فقط با استفاده از libdogecoin، رادیو، و در نهایت از طریق Starlink به شبکه اصلی، در طرف دیگر منتقل شد.

 

دوج کوین اولین ارز دیجیتالی نیست که با استفاده از رادیو ارسال می شود. مفاهیمی مانند شبکه های مشبک، تجهیزات رادیویی آماتور و آنتن های قابل حمل به مردم این امکان را می دهد که تراکنش های BTC را بدون دسترسی به اینترنت انجام دهند.

سام پترسون، مدیر ارشد اجرایی سابق OB1، یک بار در سال ۲۰۱۹ توضیح داد که رادیو بیشتر از شبکه‌های P2P ساخته شده است.

پترسون در ۱۵ فوریه ۲۰۱۹ توییت کرد:

شبکه‌های همتا به همتا که بر روی اینترنت ساخته شده‌اند، به دلیل حس انعطاف‌پذیری ای که بدون نقطه ضعف مرکزی دارند، جذابیت خاصی دارند. آنها واقعاً برای بسیاری از افراد ساخته شده‌اند که کامپیوترها و ارتباطات بین آنها در مورد رادیوها درست نیست.

 

تراکنش dogecoin (DOGE) ارسال شده توسط Michi Lumin و دوستانش با HF/LoRaWAN (فناوری رادیویی کم هزینه) همراه با شبکه ماهواره ای Starlink انجام شد.

اولین تراکنش dogecoin بدون اینترنت و با استفاده از Radio Doge انجام شد. رادیو دوج دسترسی به دوج کوین را برای افرادی که خارج از دسترس اینترنت هستند، امکان پذیر می کند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا