نظرسنجی بانک‌های آفریقایی مورد فین‌تک و مخابرات

حدود ۴۰ درصد از ۱۵۳ بانک آفریقایی که توسط آخرین گزارش سالانه African Banker مورد بررسی قرار گرفته‌اند، گفته‌اند که فین‌تک‌ها و مخابرات را تهدیدی بزرگ می‌دانند در حالی که ۶۹ درصد هوش مصنوعی را مهم‌ترین فناوری شکل‌دهنده صنعت در آینده نزدیک می‌دانند. بر اساس یافته‌های نظرسنجی، تنها ۲۸ درصد از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی تأیید کردند که مؤسسات مربوط آنها سالانه بیش از ۳ میلیون دلار برای تحول دیجیتال و نوآوری هزینه می‌کنند.

 

فین‌تک‌ها به انقلابی کردن صنعت بانکداری آفریقا کمک کرده اند

بر اساس آخرین گزارش سالانه African Banker، از ۱۵۳ بانکی که مورد بررسی قرار گرفتند، حدود ۴۰ درصد گفتند که فین‌تک‌ها و مخابرات را به عنوان یک تهدید بزرگ می‌دانند. مطالعه نظرسنجی همچنین نشان داد که حدود ۶۹ درصد از بانک‌های مورد بررسی هوش مصنوعی (AI) را به عنوان مهم‌ترین فناوری شکل‌دهنده صنعت در آینده نزدیک می‌دانند. یک سال قبل، حدود ۷۴ درصد از بانک‌ها امنیت سایبری را یکی از مهم‌ترین روندها برای آینده صنعت شناسایی کرده بودند.

 

همانطور که در بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط مجله African Banker اذعان شده است، فین‌تک‌ها همراه با بانک‌های دیجیتال، پول موبایل و آژانس بانکداری انقلابی در صنعت بانکداری این قاره ایجاد کرده اند. در مورد فین‌تک‌ها، تأثیر آن‌ها بر صنعت بانکداری این قاره با سهم آن‌ها از کل سرمایه جذب‌شده توسط استارت‌آپ‌های فناوری آفریقا در سال ۲۰۲۲ مشهود است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا