مصاحبهاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

واکنش فدرال رزرو به تورم، کریپتو را بالاتر می برد

محمد الاریان، مشاور ارشد اقتصادی آلیانز می گوید که واکنش فدرال رزرو به تورم باعث می شود قیمت ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین بالاتر رود. وی خاطرنشان کرد: این همان چیزی است که زمانی به دست می آورید، مدت زیادی منتظر بمانید تا بفهمید تورم چیست و اقدامی انجام دهید.

 

پیش‌بینی‌های اقتصاددان ارشد آلیانز

محمد الاریان، اقتصاددان، اقتصاد ایالات متحده، بازارها و واکنش فدرال رزرو به تورم را در مصاحبه ای با CNBC در روز دوشنبه مورد بحث قرار داد.

ال اریان رئیس کالج کوئینز، دانشگاه کمبریج است. او همچنین مشاور ارشد اقتصادی در آلیانز،شرکت PIMCO، یکی از بزرگترین مدیران سرمایه گذاری است، جایی که او مدیرعامل و مدیر سرمایه گذاری مشترک بود.

او توضیح داد:

فکر می کنم بازارها فهمیده اند که ما سه مشکل داریم. یکی بالاست، تورم مداوم با ماست. دوم اینکه فدرال رزرو خیلی عقب است و سوم، مسیر کاهش تورم منظم بسیار باریک است.

 

با توجه به این عوامل، این اقتصاددان گفت:

شرکت ها اکنون در مورد رشد سوال دارند. بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس روز دوشنبه اعلام کرد که احتمال رکود اقتصادی در دو سال آینده ۳۵ درصد است. این یک عدد معنادار است، ۳۵ درصد!

 

بنابراین، سوال بزرگ این است:

آیا می‌توانیم از این چشم‌انداز رشد تورم که بسیار دشوارتر شده است عبور کنیم؟

 

وی خاطرنشان کرد:

مدیران عامل بانک ها نگران فضای کلان هستند.

 

احیای ارزش

از مشاور ارشد اقتصادی آلیانز در مورد چشم انداز بلندمدت بازار کریپتو پس از فروش آخر هفته در برخی ارزهای دیجیتال مهم از جمله بیت کوین سوال شد.

او اظهار داشت:

من فکر می‌کنم نگرانی برای افراد ارز دیجیتال این است که این کاهش در زمانی اتفاق می‌افتد که طلا افزایش یافته و تقریباً به ۲,۰۰۰ دلار رسیده است. زیرا بحث بزرگ برای کریپتو این است که تنوع‌بخش است. در زمان تورم، جذاب است. و اخیراً کریپتو این نقش را بازی نکرده است.

 

این اقتصاددان توضیح داد:

دلیلی برای این امر وجود دارد، و آن به این دلیل است که ارزهای دیجیتال، بر خلاف طلا، از تمام تزریق‌های نقدینگی سود فراوانی بردند. بنابراین آنچه در رمزارز به دست می آورید، کشمکشی است بین این که نقدینگی از سیستم به طور کلی خارج می شود و جذابیت به عنوان یک تنوع دهنده. تا کنون، این عنصر نقدینگی است که برنده شده است.

 

وی در ادامه توضیح داد:

آنچه در سراسر جهان می بینید، بازیابی ارزش است، و این چیز خوبی است. شما آن را در سهام می بینید، آن را در اوراق قرضه می بینید، آن را در ارزهای دیجیتال می بینید.

 

وی افزود:

ما فقط داریم خود را با پارادایم تطبیق می دهیم که در آن نقدینگی دیگر فراوان نیست و دیگر قابل پیش بینی نیست.

 

الاریان تکرار کرد:

بنابراین من این را بخشی از بازیابی ارزشی می‌دانم که در تعداد بسیار کمی از دارایی‌ها، نه همه آنها، اما در حال حاضر تعداد بسیار کمی از آن‌ها، شاهد آن هستیم.

 

هدف تورم فدرال رزرو و بازار ارزهای دیجیتال

از الاریان همچنین در مورد اینکه چه چیزی فدرال رزرو را مجبور به تغییر هدف تورمی خود می کند و این هدف چه خواهد بود، سؤال شد.

وی در پاسخ گفت:

آنچه آنها را مجبور به تغییر هدف می‌کند این است که با تأخیر به هدف خود نمی‌رسند و اعتبارشان به خطر می‌افتد. آنها همچنین نگران این هستند که با فشار دادن بیش از حد به ترمز، اقتصاد را نه تنها به سمت رکود کوتاه مدت بلکه به رکود بلندمدت سوق دهند.

 

وی ادامه داد:

آنها بسیار وسوسه خواهند شد و افراد زیادی آنها را تحت فشار قرار می دهند تا هدف را از ۲ درصد به ۳ درصد برسانند. اکنون، این راه آسانی نخواهد بود، و بسیار بحث برانگیز خواهد بود.

 

الاریان اظهار داشت:

این چیزی است که زمانی به دست می آورید، مدت زیادی منتظر بمانید تا بفهمید تورم چیست و اقدامی انجام دهید. ما باید QT را سال گذشته شروع می کردیم. ما نکردیم و ما اکنون شاهد عواقب تأخیر فدرال رزرو هستیم.

 

از این اقتصاددان پرسیده شد که اگر فدرال رزرو آنچه را که او توضیح داد انجام دهد، چه اتفاقی برای ارزهای دیجیتال و طلا خواهد افتاد. او جواب داد:

هر دو بالاتر می روند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا