Fednow، اولین گام به سوی ارز دیجیتال بانک مرکزی؟

در روزهای اخیر، سر و صدایی پیرامون اولین پروژه فدرال رزرو فدرال ایالات متحده، که برای اول ژوئیه ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده است، به وجود آمده است. بحث‌های پیرامون این موضوع، گمانه‌زنی‌هایی را در مورد اینکه آیا این نشان‌دهنده هجوم افتتاحیه بانک مرکزی به بانک مرکزی دیجیتال است یا خیر، به راه افتاده است. CBDC، با برخی گمانه‌زنی‌ها گفته می‌شود که Fednow ممکن است ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاکچین را منسوخ کند.

 

راه‌اندازی سیستم Fednow گمانه‌زنی‌های CBDC را روشن می‌کند

سیستم بسیار مورد انتظار Fednow قرار است در ۱ ژوئیه راه‌اندازی شود. این سیستم پرداخت که توسط فدرال رزرو ایالات متحده توسعه یافته است، با هدف ارائه خدمات تسویه ۲۴x7x365 و تسهیل پرداخت‌های آنی است.

 

اطلاعات گسترده‌ای در این زمینه توسط فدرال رزرو با دخالت قابل توجه خزانه‌داری ایالات متحده منتشر شده است. اعضای هیئت مدیره فدرال رزرو ارزیابی انجام داده اند و مشخص کرده اند که بانک مرکزی موقعیت خوبی برای مقابله با اجرای زیرساخت پرداخت فوری در سراسر کشور دارد. شایان ذکر است که اگرچه Fednow تسویه‌حساب‌های فوری را ارائه می‌دهد، اما از رویکرد مبتنی بر بلاکچین استفاده نمی‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا