اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

افزایش ۷۵ واحدی نرخ وجوه فدرال توسط فدرال رزرو

فدرال رزرو آمریکا بعد از ظهر چهارشنبه نرخ وجوه فدرال را ۷۵ واحد افزایش داد. این اقدام بانک مرکزی به دنبال گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در هفته گذشته است که نشان داد تورم ایالات متحده در ماه گذشته ۸.۳ درصد در سال افزایش یافته است.

 

فدرال رزرو نرخ وجوه فدرال را ۷۵ واحد افزایش داد!

در ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۲، بانک مرکزی ایالات متحده و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نرخ بهره بانکی را ۷۵ واحد پایه (bps) افزایش دادند. نرخ وجوه فدرال در حال حاضر به ۳.۲۵ درصد رسیده است. این تصمیم در پی گزارش اخیر CPI منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده و مقامات فدرال رزرو مانند پاول گرفته شده است.

 

افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو سومین افزایش ۷۵ واحدی متوالی است. در طول آخرین افزایش نرخ بهره، سناتور الیزابت وارن گفت اگر فدرال رزرو مراقب نباشد، بانک مرکزی می‌تواند رکودی ویرانگر ایجاد کند.

 

قبل از افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره در ژوئیه، بانک مرکزی ایالات متحده در ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲، نرخ وجوه فدرال را ۷۵ واحد افزایش داد. این بزرگترین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از سال ۱۹۹۴ بود که سیزدهمین رئیس فدرال رزرو آلن بود. گرین اسپن افزایش ۷۵bps را در آن سال تدوین کرد.

 

روز چهارشنبه، فدرال رزرو اعلام کرد:

این کمیته به دنبال دستیابی به حداکثر اشتغال و تورم با نرخ ۲ درصد در بلندمدت است. در حمایت از این اهداف، کمیته تصمیم گرفت تا محدوده هدف برای نرخ وجوه فدرال افزایش دهد و پیش‌بینی می‌کند که افزایش مداوم در محدوده هدف مناسب باشد.

 

فدرال رزرو افزود:

ارزیابی‌های کمیته طیف گسترده‌ای از اطلاعات را در نظر می‌گیرد، از جمله مطالعه‌های مربوط به سلامت عمومی، شرایط بازار کار، فشارهای تورمی و انتظارات تورمی و تحولات مالی و بین‌المللی.

 

بسیاری از سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان بر این باورند که افزایش نرخ از قبل توسط بازارها قیمت‌گذاری شده است. قبل از افزایش ۷۵ واحدی فدرال رزرو، برخی از اقتصاددانان و تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند که احتمال کمی وجود دارد که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ را یک درصد کامل (۱۰۰ واحد) افزایش دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا