پیش‌بینی‌های فدرال رزرو از عدم افزایش نرخ

بر اساس پیش‌بینی‌های فدرال رزرو ایالات متحده، پیش‌بینی می‌شود که بانک مرکزی دو افزایش اضافی در نرخ وجوه فدرال در بازه زمانی سال ۲۰۲۳ اعمال کند. ۵.۵ تا ۵.۷۵ درصد تا پایان امسال. در حالی که کسانی وجود دارند که احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تا ۶ درصد در سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی می‌کنند، اما همه ناظران بازار در مورد تصمیم بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره قبل از پایان سال از اطمینان یکسانی برخوردار نیستند.

 

برخی به برنامه‌های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شک دارند، در حالی که برخی دیگر برای سقف ۶ درصد آماده هستند

برای ۲۰ روز آینده، بازار منتظر تصمیم بعدی فدرال رزرو برای افزایش نرخ خواهد بود. در ۲ ژوئیه ۲۰۲۳، ساعت ۷:۱۸ ET، ابزار CME Fedwatch احتمال ۸۴.۳% را نشان می‌دهد که بانک مرکزی نرخ معیار را با ۲۵ واحد پایه (bps) به حدود ۵.۲۵% تا ۵.۵% افزایش دهد.

 

بر اساس ابزار Fedwatch، احتمال توقف ۱۵.۷ درصدی فدرال رزرو در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۳ (FOMC) وجود دارد. اگرچه ابزار Fedwatch به طور کلی دقیق است، اما پیش‌بینی‌های آن بر اساس احساسات بازار است و به دلیل شرایط اقتصادی و سایر عوامل در معرض تغییر است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا