اخبار هک و امنیتاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار دیفای (DEFI)

هشدار فدرال رزرو در مورد اجرای استیبل کوین!

در حالی که قانونگذاران ایالات متحده برای تنظیم فوری استیبل کوین ها فشار می آورند، شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) و هیئت فدرال رزرو در مورد خطرات اجرای استیبل کوین که ثبات مالی کشور را تهدید می کند، هشدار می دهند. جانت یلن، وزیر خزانه داری، terrausd (UST) را به عنوان نمونه ای از اینکه چرا به یک چارچوب نظارتی جامع نیاز فوری دارد، مطرح کرد.

 

جانت یلن وزیر خزانه داری در مقابل کمیته سنا شهادت می دهد

استیبل کوین ها به یک موضوع داغ در واشنگتن تبدیل شده است. پس از شکست روز دوشنبه UST، قانونگذاران ایالات متحده خواستار تنظیم فوری استیبل کوین ها هستند.

روز سه‌شنبه، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، UST را به عنوان نمونه‌ای از اجرای استیبل کوین در جریان شهادتش در کمیته سنا در امور بانکی، مسکن و شهری در مورد گزارش سالانه شورای نظارت بر ثبات مالی (FSOC) مطرح کرد.

سناتور پت تومی (.R-Pa) از یلن خواست نظر خود را در مورد نیاز به تنظیم استیبل کوین تایید کند. او گفت:

من می‌خواهم بپرسم که آیا می‌توانید در اینجا تأیید کنید که هنوز نظر شما این است که این امر مهم است، حتی می‌خواهم بحث فوری داشته باشم، که کنگره قانونی را در مورد مقررات استیبل کوین‌های پرداخت تصویب کند.

 

یلن پاسخ داد:

بله، من خوشحالم که این را تأیید می کنم، سناتور تومی.

 

وی ادامه داد:

گروه کاری رئیس جمهور گزارشی منتشر کرد که در آن نتیجه گیری شد که چارچوب های قانونی و نظارتی فعلی استانداردهای منسجم و جامعی را برای خطرات استیبل کوین ها به عنوان یک نوع جدید از محصولات پرداخت ارائه نمی کند و از کنگره می خواهد که قوانینی را برای اطمینان از اینکه استیبل کوین ها را تصویب کند. و چنین ترتیباتی دارای چارچوب احتیاطی فدرال است.

 

وزیر خزانه داری توضیح داد:

ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم.

 

او افزود:

صبح امروز در روزنامه وال استریت ژورنال گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه یک استیبل کوین معروف به UST با یک مشکل روبه‌رو شده و ارزش آن کاهش یافته است.

 

یلن تاکید کرد:

من فکر می کنم این به سادگی نشان می دهد که این محصول به سرعت در حال رشد است و خطراتی برای ثبات مالی وجود دارد و ما به چارچوبی مناسب نیاز داریم.

 

تومی به سرعت پاسخ داد:

توجه به این نکته مهم است که استیبل کوینی که به آن اشاره می کنید، به اعتقاد من، یک استیبل کوین الگوریتمی است. بنابراین، این بدان معناست که طبق تعریف، با پول نقد یا اوراق بهادار پشتیبانی نمی‌شود.

 

استیبل کوین terrausd (UST) برابری خود با دلار آمریکا را از دست داد و به پایین ترین رقم تاریخ ۰.۶۶ دلار در هر واحد در روز دوشنبه سقوط کرد.

 

گزارش سالانه شورای نظارت بر ثبات مالی درباره اجرای استیبل کوین هشدار می دهد

گزارش سالانه FSOC همچنین بیان می‌کند که استیبل کوین‌ها ممکن است در برابر خطرات آسیب‌پذیر باشند. این گزارش با اشاره به اینکه پتانسیل افزایش استفاده از استیبل کوین ها به عنوان وسیله پرداخت، طیفی از نگرانی های احتیاطی را ایجاد می کند بیان می کند:

اگر صادرکنندگان استیبل کوین به درخواست بازخرید یک استیبل کوین احترام نگذارند، یا اگر کاربران اعتمادشان را نسبت به توانایی صادرکننده استیبل کوین برای انجام چنین درخواستی از دست بدهند، ممکن است به کاربران و سیستم مالی گسترده‌تر آسیب برساند.

 

گزارش هیئت فدرال رزرو در مورد ثبات مالی می گوید که استیبل کوین ها مستعد اجرا هستند

دیدگاه FSOC در مورد استیبل کوین‌ها توسط فدرال رزرو به اشتراک گذاشته شده است. شورای حکام سیستم فدرال رزرو گزارش ثبات مالی شش ماهه خود را روز دوشنبه منتشر کرد و به طور مشابه در مورد خطرات ناشی از استیبل کوین ها هشدار داد.

 

از جمله ریسک‌های مورد بحث در گزارش، ریسک‌های تأمین مالی است که سیستم مالی را در معرض این احتمال قرار می‌دهد که سرمایه‌گذاران با برداشت وجوه خود از یک مؤسسه یا بخش خاص، دور شوند.

 

برخی از انواع وجوه بازار پول (MMF) و استیبل کوین ها مستعد اجرا هستند. علاوه بر این، این گزارش خاطرنشان می کند که بخش استیبل کوین به رشد سریع خود ادامه داد و همچنان در معرض خطرات نقدینگی قرار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا