اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار قانون‌ گذاری

فدرال رزرو باید نرخ ها را بالای ۹ درصد افزایش دهد!

در ۲۹ ژوئیه، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده در مورد شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی آمریکا (PCE) برای ماه ژوئن گزارش داد و این رقم بیشترین افزایش ۱۲ ماهه از سال ۱۹۸۲ را داشت. در همان روز، محقق ارشد دانشگاه استنفورد در مؤسسه هوور و استاد اقتصاد، جان کوکرین، گفت که فدرال رزرو باید نرخ ها را بالاتر از ۹ درصد، برای مهار تورم، افزایش دهد.

 

شاخص قیمت PCE نسبت به یک سال قبل ۴.۸ درصد افزایش یافته است

 

هر بار که گزارش یا داده های اقتصادی جدیدی برای عموم مردم منتشر می شود، اقتصاد ایالات متحده همچنان غم انگیز به نظر می‌رسد. در اواسط ژوئیه، گزارش دفتر آمار نیروی کار، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) منتشر شد و نشان داد که داده های شاخص قیمت مصرف کننده در ژوئن نشان دهنده رکورد افزایشی ۹.۱ درصدی نسبت به سال گذشته است. در ۲۷ ژوئیه، فدرال رزرو ایالات متحده نرخ وجوه فدرال را ۷۵ واحد پایه (bps) افزایش داد تا به مهار تورم کمک کند.

 

دو روز بعد، دفتر تحلیل اقتصادی (BEA) داده‌های شاخص مخارج مصرف شخصی را منتشر کرد که با نام PCE شناخته می‌شود. شاخص PCE بیشترین جهش ۱۲ ماهه را با ۶.۸ درصد در ژوئن شاهد بود، افزایشی که از ژانویه ۱۹۸۲ تاکنون ثبت نشده است.

 

در گزارش BEA آمده است:

در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، شاخص قیمت PCE برای ژوئن ۶.۸ درصد افزایش یافت. قیمت کالاها ۱۰.۴ درصد و قیمت خدمات ۴.۹ درصد افزایش یافته است. قیمت مواد غذایی ۱۱.۲ درصد و قیمت انرژی ۴۳.۵ درصد افزایش یافت. شاخص قیمت PCE بدون احتساب مواد غذایی و انرژی نسبت به سال گذشته ۴.۸ درصد افزایش یافته است. BEA قصد دارد نتایج به‌روزرسانی سالانه حساب‌های اقتصادی ملی را در ۲۹ سپتامبر منتشر کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا