اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو موجب رکود جهانی می‌شود

سازمان ملل هشدار داد که ادامه انقباض پولی تنها به کشورهای در حال توسعه آسیب می‌رساند و در عین حال نتوانسته اند تورم را کاهش دهند. کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) روز دوشنبه گزارشی منتشر کرد و هشدار داد که سیاست‌های پولی و مالی بانک مرکزی اقتصاد جهانی را در معرض خطر قرار می‌دهد. این سازمان ادعا کرد که افزایش نرخ بهره در ایالات متحده به طور خاص باعث کاهش ۳۶۰ میلیارد دلاری درآمد آینده کشورهای در حال توسعه خواهد شد.

 

بحران در کشورهای در حال توسعه

بر اساس این گزارش، UNCTAD کاهش رشد اقتصاد جهانی را به ۲.۵ درصد در سال ۲۰۲۲ و ۲.۲ درصد در سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی کرده است. این امر ۱۷ تریلیون دلار، بیش از ۲۰ درصد درآمد سیاره زمین، هزینه خواهد داشت. نرخ رشد برای اقتصادهای در حال توسعه کمتر از ۳ درصد خواهد بود که این سازمان آن را ناکافی برای توسعه پایدار می‌خواند.

 

همچنین ادعا می‌کند که افزایش نرخ بهره بیشترین ضربه را به فقرا وارد می‌کند، به طوری که ۹۰ کشور در حال توسعه شاهد تضعیف ارزهای خود در برابر دلار در سال ۲۰۲۲ بودند. بیش از یک سوم از این کشورها بین ژانویه تا ژوئیه بیش از ۱۰ درصد تضعیف شدند، با کشورهایی مانند آرژانتین و ترکیه به ترتیب ۲۳ درصد و ۳۱ درصد ضعیف شدند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا