افزایش نرخ فدرال رزرو تا ۵۰bps

کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی ایالات متحده (FOMC) روز چهارشنبه تشکیل جلسه داد و نرخ وجوه فدرال را ۵۰ واحد پایه (bps) افزایش داد. افزایش ۰.۵ درصدی به دنبال چهار افزایش متوالی سه چهارم واحدی است که طی چند ماه گذشته انجام شده است. افزایش نرخ FOMC به دنبال گزارش تورم اخیر ایالات متحده است که نشان می دهد قیمت مصرف کننده به ۷.۱٪ کاهش یافته است که کمتر از انتظارات بود.

 

فدرال رزرو نرخ وجوه فدرال را ۵۰bps افزایش داد

به دنبال گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) که در روز سه‌شنبه منتشر شد، اعضای فدرال رزرو ایالات متحده روز چهارشنبه جلسه‌ای برگزار کردند و از افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره خبر دادند. افزایش دسامبر سه چهارم واحدی یا ۷۵bps بود.

 

FOMC گفت:

این کمیته به دنبال دستیابی به حداکثر اشتغال و تورم با نرخ ۲ درصد در بلندمدت است. در حمایت از این اهداف، کمیته تصمیم گرفت تا محدوده هدف نرخ وجوه فدرال را افزایش دهد. فدرال رزرو تا پایان سال آینده افزایش ۷۵ واحدی را در نرخ وجوه فدرال پیش‌بینی کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا