فدرال رزرو افزایش متوالی نرخ بهره را متوقف کرد

بر اساس پیش‌بینی‌های بازار، فدرال رزرو ایالات متحده تصمیم گرفت افزایش نرخ بهره خود را در این ماه پس از ده افزایش متوالی از سال گذشته متوقف کند. اعضای کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) تاکید کردند که سیستم بانکی ایالات متحده همچنان سالم و انعطاف‌پذیر است و این کمیته به نظارت دقیق ریسک‌های تورم ادامه می‌دهد.

 

فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در میان پیش‌بینی‌های بازار متوقف کرد ولی نگرانی‌های تورم همچنان باقی است!

بانک مرکزی ایالات متحده تصمیم گرفت که پس از ده افزایش متوالی نرخ از مارس ۲۰۲۲، نرخ وجوه فدرال را بدون تغییر در این ماه حفظ کند. بر اساس بیانیه FOMC، شاخص‌ها حاکی از افزایش اندک در فعالیت‌های اقتصادی هستند، در حالی که تاکید می‌کنند افزایش شغلی در ماه‌های اخیر قوی بوده است و نرخ بیکاری پایین مانده است. اعلامیه فدرال رزرو تصریح کرد که FOMC همچنان قصد دارد نرخ تورم را به محدوده ۲ درصد کاهش دهد.

 

این هفته، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) را منتشر کرد که نشان می‌دهد تورم در ماه می کاهش یافته و به نرخ سالانه ۴٪ کاهش یافته است. برای دستیابی به نرخ تورم ۲ درصد و دستیابی به اشتغال کامل، FOMC تصمیم گرفت که محدوده هدف برای نرخ وجوه فدرال را حفظ کند. علاوه بر این، کمیته آمادگی خود را برای تعدیل موضع سیاست پولی در صورت بروز خطرات اعلام کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا