اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

فدرال رزرو می‌تواند ترازنامه را در ۲۰۲۳ کاهش دهد

با افزایش شدید تورم در ایالات متحده، اقتصاددانان شرکت تحلیل و پیش بینی سیاست پولی LH Meyer می گویند که فدرال رزرو ایالات متحده می تواند زودتر از آنچه انتظار می رفت کوچک شدن ترازنامه خود را متوقف کند. با این حال، منتقدان گفته‌اند که بانک مرکزی ایالات متحده واقعاً تراز فدرال رزرو را کاهش نداده است و این نهاد متهم شده است که با ادامه خرید اوراق بهادار بلندمدت از بازار، شیوه‌های تسهیل کمی (QE) را ادامه داده است.

 

شرکت پیش‌بینی LH Meyer پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو ترازنامه را زودتر از حد انتظار کاهش می‌دهد، در حالی که کاهش‌های بانک مرکزی همچنان مورد بحث است

سیاستگذاران پولی ایالات متحده در مورد فشارهای تورمی اقتصاد و بحث کنونی تعریف فنی رکود به شدت نگران هستند. تحلیلگران بر این باورند که فدرال رزرو در جلسه بعدی نرخ وجوه فدرال را حداقل ۷۵ تا ۱۰۰ واحد پایه (bps) افزایش خواهد داد.

 

علاوه بر افزایش نرخ بهره، فدرال رزرو سال گذشته اعلام کرد که ترازنامه ۸.۵ تریلیون دلاری را تا اول ژوئن کاهش خواهد داد. بانک مرکزی در آن زمان اعلام کرد که به آرامی خرید اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن (MBS) و اوراق خزانه داری را متوقف خواهد کرد.

 

با ادامه جنگ در اوکراین و افزایش نرخ تورم در ماه گذشته به بالاترین سرعت در بیش از ۴۰ سال گذشته، بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که بانک مرکزی ایالات متحده کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. مشاور اقتصادی سابق باراک اوباما، رئیس جمهور سابق، لری سامرز، اخیراً اشاره کرد که فدرال رزرو باید با این مشکل، جدی برخورد کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا