اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

هشدار FBI به صاحبان کریپتو

اداره تحقیقات فدرال (FBI) به سرمایه گذاران رمزارز در مورد کلاهبرداری با استفاده از یک استراتژی سرمایه گذاری به نام استخراج نقدینگی هشدار داده است. سازمان اجرای قانون گفت که این کلاهبرداری مسئول بیش از ۷۰ میلیون دلار خسارت قربانیان بوده است.

 

FBI درباره کلاهبرداری استخراج نقدینگی Crypto هشدار می دهد

اداره تحقیقات فدرال (FBI) روز پنجشنبه هشداری برای سرمایه گذاران صادر کرد و به صاحبان رمزارز در مورد کلاهبرداری که آنها را هدف قرار می دهد هشدار داد.

 

FBI اعلام کرد:

FBI این اطلاعیه خدمات عمومی را برای هشدار به شهروندان آمریکایی در مورد کلاهبرداری ارزهای دیجیتال با استفاده از یک استراتژی سرمایه گذاری به نام Liquidity Mining منتشر می کند که در آن کلاهبرداران از صاحبان ارزهای دیجیتال، معمولاً تتر (USDT) یا اتریوم (ETH) کلاهبرداری می کنند.

 

اف‌بی‌آی توضیح داد:

استخراج نقدینگی یک استراتژی سرمایه‌گذاری است که برای کسب درآمد غیرفعال با ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. در عملیات استخراج نقدینگی قانونی، سرمایه گذاران ارز دیجیتال خود را در یک استخر نقدینگی به اشتراک می گذارند تا نقدینگی لازم برای انجام معاملات را به معامله گران ارائه دهند. در ازای آن، سرمایه‌گذار بخشی از کارمزد معاملات را دریافت می کند.

 

با ادعای استفاده از این استراتژی سرمایه‌گذاری، کلاهبرداران قربانیان را متقاعد می‌کنند که کیف پول‌های ارزهای دیجیتال خود را به برنامه‌های استخراج نقدینگی تقلبی مرتبط کنند. FBI هشدار داد که کلاهبرداران وجوه قربانیان را بدون اطلاع یا اجازه قربانی بر می‌دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا