اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بیت‌ کویناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

FBI در جستوجوی کیف پول بیت کوین مهاجمان باج افزار

FBI به همراه دو آژانس فدرال دیگر، CISA و MS-ISAC از شهروندان آمریکایی خواستند اطلاعاتی را گزارش کنند که به ردیابی محل اختفای هکرها کمک می‌کند. سه آژانس فدرال در ایالات متحده، دفتر تحقیقات فدرال (FBI)، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت و مرکز به اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل اطلاعات ایالتی، به طور مشترک اقدامی را برای جستجوی اطلاعات برای مهار حملات باج افزار شروع کردند.

 

FBI به دنبال اطلاعات کیف‌پول بیت کوین مهاجمان باج‌افزار است

به عنوان بخشی از کمپین StopRansomware، آژانس امنیت سایبری به شهروندان در مورد Vice Society هشدار داد، برنامه‌ای از نوع باج‌افزار که داده‌ها را رمزگذاری می‌کند و برای رمزگشایی باج می‌خواهد. این سه سازمان، افزایش حملات باج‌افزاری را پیش‌بینی می‌کنند که عمدتاً هدف آنها مؤسسات آموزشی است و می‌افزایند که مناطق آموزشی با قابلیت‌های امنیت سایبری محدود و منابع محدود اغلب آسیب‌پذیرترین مناطق هستند.

 

در حالی که اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با باج‌افزار حیاتی است، FBI از شهروندان ایالات متحده خواست تا اطلاعاتی را گزارش کنند که به ردیابی محل اختفای هکرها کمک می‌کند. برخی از اطلاعات کلیدی که FBI به دنبال آن است شامل اطلاعات کیف‌پول بیت کوین (BTC)، یادداشت‌های باج و آدرس‌های IP مرتبط با مهاجم است. با استفاده از آدرس‌های کیف‌پول، مقامات می‌توانند تراکنش‌های غیرقانونی روی بلاک‌چین تغییرناپذیر بیت کوین را شناسایی کنند.

 

در حالی که بیت کوین تراکنش‌های بین المللی را امکان‌پذیر می کند، اکثر مهاجمان ترجیح می دهند از ارزهای فیات برای تامین‌مالی فعالیت‌های غیرقانونی خود استفاده کنند. همچنین مشخص شد که تنها ۰.۱۵ درصد از فعالیت‌ها در بلاکچین در سال ۲۰۲۱ مربوط به جرم و جنایت بوده که سال به سال به طور مداوم کاهش یافته است.

 

علاوه بر این، سه آژانس فدرال به شدت آمریکایی‌ها را از پرداخت باج منع می‌کنند زیرا تضمینی برای بازبابی وجوه وجود ندارد. افرادی که تحت تأثیر حملات باج‌افزار قرار می‌گیرند، می‌توانند جزئیات را با مراجعه به دفتر محلی FBI یا از طریق کانال‌های ارتباطی رسمی گزارش دهند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا