اخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار ارز دیجیتال

پادکست FBI درباره OneCoin و بنیانگذار آن

دفتر تحقیقات فدرال (FBI) در یک پادکست جدید، کلاهبرداری ارزهای دیجیتال Onecoin و یکی از بنیانگذاران آن، Ruja Ignatova، با نام مستعار Crypto Queen را معرفی کرد. Onecoin یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های رمزنگاری جهان بود و ایگناتوا اخیراً به لیست ۱۰ فراری FBI اضافه شده است.

 

FBI در مورد کلاهبرداری رمزنگاری Onecoin و Ruja Ignatova

اداره تحقیقات فدرال (FBI) هفته گذشته یک قسمت پادکست به نام در داخل اف‌بی‌آی (Inside the FBI) را با عنوان ده فراری تحت تعقیب، روجا ایگناتوا (Ten Most Wanted Fugitive Ruja Ignatova) منتشر کرد. ایگناتوا یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های ارزهای رمزنگاری شده در جهان، Onecoin را بنیان‌گذاری کرد.

 

در پادکست FBI درباره اخبار، پرونده‌ها و افراد مرتبط صحبت می‌شود. مجری برنامه، مونیکا گروور از دفتر امور عمومی FBI، توضیح داد:

در این قسمت از Inside the FBI، ما خواهیم این را که چگونه ایگناتوا، از طریق شرکتی که زمانی به عنوان قاتل بیت کوین به بازار عرضه شد و قرار بود جهان را تغییر دهد ولی میلیاردها دلار از سرمایه‌گذاران ربود، صحبت کنیم.

 

ایگناتوا در ماه ژوئن به لیست ۱۰ فراری تحت تعقیب اف بی آی اضافه شد. آژانس مجری قانون برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او شود تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار جایزه تعیین کرده است.

 

وی حتی در لیست افراد تحت تعقیب اروپا تیز قرار دارد. یوروپل برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری ایگناتوا شود، تا ۵۰۰۰ یورو (۵۰۰۰ دلار) جایزه در نظر گرفته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا