اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

اقدام FBI علیه کلاهبرداران بیت کوین

اداره تحقیقات فدرال (FBI) می‌گوید میلیون‌ها دلار بیت کوین را از کلاهبرداران خارج از کشور که افراد مسن را هدف قرار می‌دهند، کشف و ضبط کرده است. کلاهبرداران به عنوان اعضای آژانس‌های مجری قانون ایالات متحده ظاهر می‌شدند و قربانیان را فریب می‌دادند تا پولی را برای نگهداری به آنها منتقل کنند.

 

FBI می‌گوید بیت کوین را از کلاهبرداران خارج از کشور توقیف کرده است

دادستان ایالات متحده در ناحیه Connecticut و مامور ویژه مسئول بخش New Haven اداره تحقیقات فدرال (FBI) روز جمعه اعلام کردند که بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال در ارتباط با یک طرح کلاهبرداری با هدف قرار دادن افراد مسن کشف و ضبط شده است.

 

آنها به تفصیل توضیح دادند:

تحقیق در مورد یک طرح کلاهبرداری که قربانیان آسیب‌پذیر را هدف قرار می‌دهد، منجر به ضبط حدود ۱۵۱ بیت کوین و همچنین سایر دارایی‌های دیجیتال شده است.

 

این پرونده توسط FBI، سرویس مخفی ایالات متحده و سرویس مارشال‌های ایالات متحده در حال بررسی است. در زمان نگارش این مقاله، ارزش بیت کوینی که ادعا می شود توقیف شده است، تقریباً ۳.۵ میلیون دلار بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

5 × 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا