بازی دنیای کشاورزان، کشاورزی با NFT

بازی‌هایی با مضمون کشاورزی و مدیریت مزارع همواره یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایلی بوده‌اند. در این بازی‌ها استراتژی مدیریت مزرعه، مدیریت منابع، تولید و معامله دارایی‌ها هدف اصلی بازی بوده و باعث رشد اکوسیستم کاربران خواهد شد. تا قبل از ظهور تکنولوژی بلاکچین بازی‌کنندگان هیچگاه موفق به کسب درآمد از این بازی‌ها نمی‌شدند، بلکه پول هم داخل بازی خرج می‌کردند. اما امروزه به کمک این فناوری و بازی‌های Play to earn کاربران علاوه بر بازی، رقابت و سرگرمی می‌توانند کسب درآمد نیز بکنند. تمامی دارایی‌ها ارزشمند شده و مبادلات هدفمندتر. در این مقاله قصد معرفی یک بازی جذاب با ماهیت کشاورزی و مزرعه ‌داری را داریم. با ما همراه باشید تا به بررسی کامل بازی دنیای کشاورزان بپردازیم.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

معرفی بازی Farmers world

بازی دنیای کشاورزان جز اولین بازی‌های بلاکچینی است که با ماهیت کشاورزی و مرزعه داری ساخته شد. دنیای کشاورزان با حفظ ماهیت Play to Earn، ابزار‌هایی برای رشد مزرعه و پرورش محصولات در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین با رشد محصولات می‌توان آنها را وارد بازار کرده و به فروش رساند.

یکی از نکات جالب در بازی حمله به سایر مزارع و غارت منابع آنها در زمان بیکاری است. 

برای شروع بازی، نیازمند خرید ابزار‌هایی نظیر تبر، قلاب ماهیگیری، بیل و کلنگ و مواردی از این قبیل دارید. خرید این لوازم نیازمند خرج کردن پول واقعی و سرمایه‌گذاری است. پس انجام این بازی بدون سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نیست. البته تمامی آیتم‌های داخل بازی در قالب توکن‌های NFT عرضه شده‌اند که باعث حفظ شدن ارزش آنها شده و قابل معامله هستند.

کشاورزان علاوه بر توسعه مرزعه و رشد محصولات کشاورزی، باید از مرزعه خود در مقابل حملات دیگر کشاورزان و حیوانات نیز دفاع کنند.

در نهایت با انجام بازی می‌توان توکن بومی پروتکل را بدست آورد که گلد (Gold) نام دارد. با بدست آوردن این توکن و همچنین NFT‌های ارزشمند می‌توان به کسب درامد از بازی پرداخت.

بازی دنیای کشاورزان
بازی دنیای کشاورزان

 

آموزش ثبت نام و شروع بازی دنیای کشاورزان

برای شروع بازی نیاز به ایجاد یک حساب Wax cloud wallet دارید، تا بتوانید کیف پول Wax را راه‌اندازی کنید. پس از راه‌اندازی ولت به آدرس سایت بازی Farmerworld.io مراجعه کرده و گزینه Play to earn را فشار داده و کیف پول مدنظر خود را انتخاب کنید.

برای شروع بازی حتما نیاز به خرید چند کارت NFT که ابزار‌های توسعه مزراع هستند دارید. هم‌‍اکنون با افزایش محبوبیت این بازی قیمت NFT‌ها افزایش پیدا کرده و حداقل برای شروع نیاز به ۱۰۰۰ دلار سرمایه دارید.

برای بدست آوردن ابزار‌های بازی دو گزینه وجود دارد، یکی خرید مستقیم NFT‌ها از بازار و دومی ساختن یا Craft کردن آنها. برای ساختن ابزار‌ها نیاز به مقادیر بالایی از منابع خواهید داشت که قطعا در شروع بازی منابع زیادی در اختیار شما قرار نخواهد گرفت. پس خرید ابزار در شروع بازی تنها انتخاب پیش رو است.

 

کسب درآمد از طریق بازی
کسب درآمد از طریق بازی

 

کسب درآمد در بازی Farmers World

دنیای کشاورزان یک هدف عمده را دنبال می‌کند که آن استخراج منابع، گسترش مزرعه و مبادله با دیگر بازی‌کنندگان است. برای اینکار نیازمند مصرف انرژی درون بازی و استفاده از ابزار‌ها هستید.

کسب درآمد در این بازی از دو طریق امکان‌پذیر است. مورد اول استخراج منابع و فروش مستقیم آنها در بازار است. در بازی دنیای کشاورزان ۳ نوع منابع وجود دارد. چوب، غذا و طلا. بازی ‌کنندگان با مصرف انرژی و با استفاده از ابزار به استخراج منابع می‌پردازند. هرچند که این منابع برای توسعه مزرعه در خود بازی استفاده می‌شوند. همچنین برای Craft کردن ابزا‌ر‌های جدید نیز به منابع زیادی نیاز است، با این حال می‌توان این منابع را مستقیما به فروش رساند و یا حتی مبادله کالا به کالا انجام داد.

مورد دوم پرورش حیوانات و محصولات حیوانی است. تمامی حیوانات در غالب توکن‌های NFT طراحی شده که هرکدام ارزش خاص خود را دارند. به‌عنوان مثال با خرید گاو‌ها و مرغ‌ها و پرورش آنها می‌توانید از محصولات آنها برای فروش استفاده کرده و همچنین خود حیوانات نیز آیتم‌های ارزشمندی هستند.

از طرف دیگر ابزار‌های بازی مانند بیل‌ها یا غلاب ماهی‌گیری نیز هرکدام قیمت مخصوص به خود را دارند. با جمع‌آوری منابع و ساخت ابزار‌ها نیز می‌توانید آنها را در بازی به فروش گذاشته و کسب درآمد کنید.

 

آیتم‌های بازی دنیای کشاورزان
آیتم‌های بازی دنیای کشاورزان

 

برخی از NFT‌های داخل بازی دنیای کشاورزان

جدا از زمین‌ها و ابزار‌ها، بسیاری از آیتم‌های داخل بازی نیز به شکل توکن NFT طراحی شده‌اند. در ادامه به معرفی بخری از آیتم‌های مطرح بازی که خریداران بسیاری نیز دارند، می‌پردازیم.

 • بسته مبتدی (Beginner pack)
 • بسته مرغ (Chicken pack)
 • بسته نورافکن (Spotlight pack)
 • بچه گوساله (Baby calf)
 • ذرت (Corn)
 • دانه ذرت (Corn seed)
 • جو (Barely)
 • دانه جو (Barely seed)
 • طویله (Coop)
 • زمین مزرعه (Farm plot)
 • گاو میش (Bull)
 • سکه کشاورز (Farmer coin)

 

تیم توسعه‌ بازی Farmers World

این بازی توسط یک تیم ژاپنی که طبق تحقیق‌ها در خارج از ژاپن فعالیت می‌کنند، تاسیس شد. این شرکت G.JIT JAPAN نام دارد و بازی دنیای کشاورزان اولین محصول این شرکت توسعه‌دهنده است.

اطلاعات بیشتری از این تیم در دسترس نیست، هرچند که ناشناس بودن یک امر رایج در دنیای غیرمتمرکز به حساب میاید اما برای یک بازی که نیازمند پرداخت درون بارنامه‌ای نیز هست، شفافیت تیم توسعه از اهمیت بالایی برخوردار است. به هرحال این موضوع تاثیر چندانی در محبوبیت بازی نگذاشته است.

 

نقشه راه بازی Farmers World

مهم‌ترین هدفی که در نقشه راه بازی می‌توان دید، ارائه نسخه موبایلی بازی است که می‌تواند بازی‌کنندگان و  طرفداران آن را چند برابر کند. هم‌اکنون تیم توسعه بازی در حال آماده‌سازی نسخه موبایلی برای هر دو سیستم عامل آیفون و اندروید هستند.

از دیگر امکانات آینده بازی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

 • تولید و مبادله سلاح
 • امکانات جدید برای دفاع از مزراع در مقابل حملات احتمالی
 • امکان پرورش و مبادله میوه‌ها
 • بهبود مبادلات درون بازی

 

نقشه راه بازی Farmers World

 

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی دنیای کشاورزان

OS: Windows XP (SP3)/Vista/7/8
Processor: Processor Dual core CPU 2.4 GHz
Memory: 2 GB RAM
Graphics: Dedicated graphics card with 256 MB memory (GeForce 7600 GT-class equivalent or better)
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 500 MB available space
Sound Card: DirectX 9 compatible sound

 

کلام آخر

بازی دنیای کشاورزان یکی از بهترین‌ بازی‌های رمز‌ارزی برای سرگرمی و کسب درآمد در کنار آن است. در این مقاله تلاش کردیم که یک توضیح جامع از این پروژه را داشته باشیم، اما جزئیات بیشتر از حوصله این مقاله خارج است. اگر به این بازی علاقه‌مند هستید و نیازمند کسب اطلاع بیشتر می‌باشید بهتر است از سایت بازی دیدن کرده و خودتان شروع به کسب تجربه در مورد بازی بکنید. همانطور که گفته شد بازی دنیای کشاورزان رایگان نیست و برای شروع نیازمند چیزی در حدود ۱۰۰۰ دلار سرمایه است.

 

۵/۵ - (۲ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا