اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

سقوط پوند مصر در برابر دلار آمریکا

پوند مصر اخیراً به جدیدترین واحد پولی قاره آفریقا تبدیل شده است که ارزش خود را در برابر دلار از دست می‌دهد. سقوط پوند در حالی رخ داد که گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت مصر امیدوار است ظرف یک یا دو ماه آینده با صندوق بین‌المللی پول (IMF) قرارداد وام امضا کند.

 

پوند مصر هنوز بیش از حد ارزش‌گذاری شده است!

پوند مصر پس از کاهش نرخ برابری ۱۹.۶۷۳۶ به ازای هر دلار در ۴ اکتبر به آخرین ارز آفریقایی تبدیل شد که در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح خود رسید. آخرین بار این سطح در دسامبر ۲۰۱۶ دیده شد.

 

از دیگر ارزهای آفریقایی که در سال ۲۰۲۲ در برابر دلار آمریکا با مشکل مواجه شده اند، می‌توان به ارز نیجریه اشاره کرد که اخیراً به پایین‌ترین سطح تاریخ خود یعنی ۷۳۵ نایرا برای هر دلار رسیده است. در سپتامبر، گزارش دادیم که شکاف بین نرخ رسمی ارز اتیوپی و نرخ مبادله بازار موازی به رکورد جدیدی رسیده است. سدی غنا و رند آفریقای جنوبی نیز در سال جاری به میزان قابل توجهی در برابر دلار آمریکا کاهش یافته اند.

 

بر اساس گزارش بلومبرگ، کاهش ارزش پوند در حالی رخ داد که مصر در حال نزدیک‌تر شدن به دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول (IMF) است. انتظار می‌رود وام صندوق بین المللی پول و همچنین ۲۲ میلیارد دلاری که توسط کشورهای ثروتمند خلیج فارس تعهد شده است، به مصر کمک کند تا با شوک‌های انرژی و غذایی ناشی از درگیری نظامی اوکراین و روسیه مقابله کند.

 

با این حال، پیش از تصویب وام، صندوق بین‌المللی پول احتمالاً از مصر خواهد خواست تا نرخ ارز را درست مانند سال ۲۰۱۶ تعدیل کند. در آن زمان، وام‌دهنده جهانی اصرار داشت که ارزش پوند قبل از دسترسی دولت مصر به بسته وام ۱۲ میلیارد دلاری باید کاهش یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا