اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار صرافی‌ ها

صرافی‌‎های رمزنگاری شکست خورده، ناپدید می‌شوند!

اخیراً coinjournal.net گزارشی منتشر کرده که تعداد صرافی‌های ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد که در هشت سال گذشته شکست خورده‌اند. جالب اینجاست که داده‌های محققان نشان می‌دهد که ۴۲ درصد از پلتفرم‌های معاملاتی دارایی‌های رمزنگاری شکست خورده بدون هیچ ردی ناپدید شده‌اند و هیچ توضیحی در مورد علت تعطیلی صرافی به کاربران ارائه نمی‌دهند.

 

در طول ۸ سال گذشته، تحقیقات نشان می‌دهد که تنها ۲۲ درصد از صرافی‌های رمزنگاری شکست خورده به دلایل واقعی مربوط به کسب‌وکار ورشکست شده اند

گزارشی که مبادلات ناموفق ارزهای دیجیتال را پوشش می‌دهد، نشان می‌دهد که ۴۲ درصد از کل صرافی‌هایی که از سال ۲۰۱۴ شکست خورده‌اند، هیچ دلیلی مبنی بر اینکه چرا کسب‌وکار دچار تزلزل شده، ارائه نکرده‌اند و پلتفرم‌های معاملاتی اساساً بدون اطلاع قبلی از صنعت ناپدید شده‌اند.

 

بر اساس تحقیقات coinjournal.net، بیست و دو درصد از صرافی های رمزنگاری شکست خورده در طول هشت سال گذشته به دلایل واقعی مربوط به کسب و کار، صحنه ترک کردند. ۹ درصد از پلتفرم‌های معاملاتی از همان ابتدا کلاهبرداری‌های آشکار و کسب‌وکارهای تقلبی بودند.

 

دن اشمور، تحلیلگر داده‌های CFA و ارزهای دیجیتال در coinjournal.net، توضیح داد که معیارهایی مانند این باید پاکسازی شوند. اشمور خاطرنشان کرد:

اگر قرار است ارز دیجیتال جدی گرفته شود و خود را به طور کامل تثبیت کند، باید به پاکسازی وجهه خود ادامه دهد و آمارهای بدی مانند این را پشت سر بگذارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا