کلاهبرداری چند میلیون دلاری ezBtc

یک بخش از نیروی پلیس کانادا در سال ۲۰۱۹ درباره ezBtc تحقیق کرد اما شواهد کافی برای طرح اتهامات جنایی پیدا نکرد. کمیسیون اوراق بهادار بریتیش کلمبیا ezBtc، یک پلتفرم ارز دیجیتال منقرض شده مبتنی بر Nanaimo و بنیانگذار آن دیوید اسمایلی را به انجام یک طرح کلاهبرداری چند میلیون دلاری در اوراق بهادار متهم کرده است. کمیسیون ادعا کرد که اسمیلی و شرکت کریپتویی او به مشتریان در مورد پلتفرم دروغ گفته اند و دارایی‌های آنها را به سایت‌های قمار آنلاین هدایت کرده اند.

 

ظاهرا ezBtc به کلاهبرداری چند میلیون دلاری متهم شده است

بر اساس گزارش بلومبرگ، این اتهامات در بیانیه استماع ماه گذشته منتشر شده است. کمیسیون اوراق بهادار BC اسمایلی و ezBtc را متهم به انتقال ۱۳ میلیون دلار دارایی‌های کاربران از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) به سایت‌های قمار مجازی بدون مجوز از صاحبان آن کردند.

 

در حالی که ezBtc در اکتبر ۲۰۲۲ فعالیت خود را متوقف کرد، کاربران بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹، ۲۳۰۰ بیت کوین و ۶۰۰ توکن ETH را به کیف پول‌های پلتفرم منتقل کردند. ظاهراً موسس شرکت به سرمایه‌گذاران گفته است که دارایی‌های آنها اغلب در سردخانه آفلاین نگهداری می‌شود. با این حال، شرکت هرگز دارایی کافی برای پوشش وجوه کاربران را نداشت.

 

علاوه بر این، ezBtc هرگز در BC ثبت نشد. کمیسیون و آژانس ادعا می‌کنند که قراردادهای شرکت با کاربران تحت قراردادهای معاملات آتی قرار می‌گیرد که در صلاحیت آن است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا