همه چیز غیر از بیت کوین اوراق بهادار است

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، توضیح داد که چگونه مذاکرات با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به بن‌بست رسید. در مصاحبه اخیر با وال استریت ژورنال، آرمسترانگ تغییراتی را در نحوه رویکرد SEC به مقررات اوراق بهادار و نحوه همکاری این بورس با رگولاتورها از روز اول توضیح داد.

 

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase در مورد اقدامات اجرایی SEC

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، سفر این شرکت را قبل از توقف مذاکرات با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) توضیح داد.

 

در مصاحبه اخیر با وال استریت ژورنال (WSJ)، آرمسترانگ تغییرات در موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد اجرای ارزهای دیجیتال و اینکه چگونه این صرافی در نهایت با دولت در دادگاه مواجه شد را توضیح داد. به گفته آرمسترانگ، قبل از اینکه صرافی در آپریل ۲۰۲۱ در نزدک لیست شود، SEC مدل کسب و کار آن را بررسی کرده و به برنامه آن چراغ سبز نشان داده است.

 

آرمسترانگ اعلام کرد:

ما به سال ۲۰۲۱ برمی‌گردیم، می‌خواستیم یک شرکت سهامی عام شویم، همه چیز را درباره کسب و کارمان، دارایی‌هایی که در پلتفرم خود لیست می‌کنیم، نحوه سهامداری را توضیح دادیم. SEC در آن نقطه به ما اجازه داد تا به یک شرکت سهامی عام تبدیل شویم.

 

با این حال، همه چیز شروع به تغییر کرد. یکی از اولین اقداماتی که Coinbase به دلیل بازخورد تنظیم‌کننده انجام داد، حذف xrp از صرافی بود. آرمسترانگ اظهار داشت در حالی که پرونده قضایی علیه ریپل هنوز در جریان است، آنها می‌خواستند با تنظیم‌کننده‌ها همکاری کنند و کردند.

 

طبق اظهارات آرمسترانگ، حدود یک سال پیش، لحن کاملاً متفاوتی شروع شد. او به WSJ گفت:

ما به نوعی این اطلاعات را از SEC دریافت کردیم که در واقع هر چیزی غیر از بیت کوین یک اوراق بهادار است و ما به خودمان گفتیم، این درک ما از قانون نیست.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا