اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

مقابله یوروپل با جرم و جنایت در بلاکچین

یوروپل اذعان کرده است که با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده، سوء استفاده‌ها گسترش می‌یابد و در عین حال خاطرنشان می‌کند که فناوری‌های بلاکچین فرصت جدیدی را برای مبارزه با جرم و جنایت به مقامات ارائه می‌دهد. آژانس مجری قانون اروپا همچنین می‌گوید که بلاکچین می‌تواند به بررسی شبکه‌های پولشویی کمک کنند.

 

یوروپل می‌گوید که درک ارزهای دیجیتال برای مقابله با جرایم سازمان یافته حیاتی است

آژانس اجرای قانون اتحادیه اروپا (یوروپل) پس از گردهمایی اخیر با کارشناسان رمزنگاری، بازرسان مالی، تنظیم‌کننده‌ها و رگولاتورها به این نتیجه رسیده است که استفاده رو به رشد از ارز دیجیتال در سراسر مرزها و صنایع با افزایش سوء استفاده، اشکال جدید جرم و جنایت و پولشویی همراه است.

 

ششمین کنفرانس جهانی امور مالی جنایی و ارزهای دیجیتال اخیراً در مقر این آژانس در هلند برگزار شد. این رویداد دو روزه توسط مؤسسه حاکمیت بازل از طریق کارگروه مشترک امور مالی جنایی و ارزهای دیجیتال پشتیبانی شد و هدف آن تقویت همکاری بین طرف‌های شرکت کننده در تحقیق و تعقیب جرایم مرتبط با رمزنگاری بود.

 

یوروپل در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت:

در هنگام استفاده از ابزارهای مناسب، فناوری‌های بلاکچین می‌توانند فرصتی بی‌سابقه برای بررسی جرایم سازمان‌یافته و شبکه‌های پولشویی و بازیابی وجوه دزدیده شده ارائه دهند. این سازمان تاکید کرد که افزایش درک و ظرفیت در حوزه کریپتو برای مقابله با جرم و جنایت و شستن پول غیرقانونی حیاتی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا