اولین ETF بیت کوین اروپا

اولین صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین اروپا (ETF) قرار است پس از ۱۲ ماه تاخیر ناشی از زمستان کریپتو در ماه ژوئیه راه‌اندازی شود. این صندوق در گورنزی، یک حوزه قضایی انعطاف‌پذیرتر، مجاز شده است که ظاهرا به جلوگیری از برخی از چالش‌های نظارتی مرتبط با اتحادیه اروپا کمک می‌کند.

 

اروپا اولین ETF بیت کوین خود را پس از تأخیر یک ساله فهرست می‌کند

به گزارش فایننشال تایمز، انتظار می‌رود اولین صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین در اروپا تا پایان ماه جاری، یک سال کامل پس از راه‌اندازی اولیه‌اش، به‌صورت عمومی فهرست شود. ETF اولین بار توسط Jacobi Asset Management در ژوئیه ۲۰۲۲ اعلام شد.

 

مدیر دارایی سال گذشته می‌خواست آن را در صرافی Euronext فهرست کند، اما پس از یک رشته رویدادهای منفی در فضای کریپتو مانند سقوط پروژه terra-luna و ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، تصمیم گرفت که زمان مناسبی نیست. ناشر اکنون می‌گوید تقاضا از تابستان گذشته تغییر کرده است و ETF در مسیر درست است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا