اروپایی‌ها شاهد افزایش بیشتر نرخ بهره خواهند بود

به گفته اعضای هیئت تصمیم‌گیری مرجع پولی منطقه یورو، افزایش بیشتر نرخ‌ها با افزایش تورم در منطقه یورو تضمین می‌شود. دو رئیس بانک مرکزی، با نظرات متفاوت در مورد اینکه چگونه بانک مرکزی اروپا باید تهاجمی باشد، موافق هستند که افزایش بیشتر نرخ‌های بهره کلیدی هنوز در راه است.

 

رئیس بانک فرانسه اذعان می‌کند که افزایش‌های بیشتری در راه است

به نقل از رویترز، فرانسوا ویلروی دی گالهاو، رئیس بانک دو فرانس روز چهارشنبه گفت، اگرچه بانک مرکزی اروپا (ECB) بیشتر کارها را در زمینه افزایش نرخ بهره انجام داده است، اما هنوز این راه ادامه دارد. این اولین باری نیست که ویلروی مردم را برای اتفاقات آینده آماده می‌کند.

 

پس از سریع‌ترین افزایش نرخ بهره در سال گذشته، بانک مرکزی اروپا اکنون در حال بررسی این است که آیا این افزایش‌ها را کاهش دهد یا خیر. انتظار می‌رود تصمیم بعدی در اوایل ماه می اتخاذ شود، زمانی که سیاست‌گذاران تعیین کنند که نرخ سپرده چقدر باید بالاتر از ۳ درصد باشد تا تورم به هدف ۲ درصد کاهش یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا