قانونگذاران اروپایی و مالیات رمزنگاری

اعضای پارلمان اروپا خواستار مالیات مؤثر دارایی‌های رمزنگاری و استفاده بهتر از بلاکچین برای مقابله با فرار مالیاتی شده اند. قطعنامه‌ای با هدف دستیابی به هر دو هدف توسط اکثریت بزرگی تصویب شده است که همچنین می‌خواهد معامله‌گران کریپتو کوچک از رژیم مالیاتی ساده‌تری برخوردار شوند.

 

پارلمان اروپا چارچوبی را برای مالیات یکنواخت ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا تصویب کرد

قانونگذاران اروپایی از قطعنامه غیرالزام‌آوری حمایت کرده‌اند که چارچوبی را برای دستیابی به اجرای فناوری بلاکچین در مالیات و مالیات یکسان بر دارایی‌های دیجیتال در سراسر بلوک ۲۷ کشور تعیین می‌کند.

 

این سند که توسط Lídia Pereira تهیه شده بود، روز سه شنبه با ۵۶۶ رای موافق به تصویب رسید، در حالی که تنها ۷ نماینده پارلمان اروپا رای مخالف و ۴۷ نماینده ممتنع دادند.

 

قطعنامه می‌گوید دارایی‌های رمزنگاری باید مشمول مالیات منصفانه، شفاف و مؤثر باشند. در عین حال، پیشنهاد می‌کند که مقامات اتحادیه اروپا باید یک روش مالیاتی ساده را برای معامله‌گران و معاملات کوچک در نظر بگیرند.

 

نویسندگان از کمیسیون اروپا، نهاد اجرایی در بروکسل، می‌خواهند که ابتدا نحوه مالیات کشورهای اتحادیه اروپا بر ارزهای دیجیتال را ارزیابی کند و سیاست‌های مختلف ملی را در مبارزه با فرار مالیاتی از طریق این دارایی‌ها شناسایی کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا