قانون دارایی‌های کریپتویی اروپا

اعضای پارلمان اروپا موافقت نهایی خود را با بسته‌ای از مقررات اتحادیه اروپا برای دارایی‌های کریپتویی صادر کردند. قانون‌گذاران همچنین از معرفی مکانیسم‌هایی حمایت کردند که امکان ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را فراهم می‌آورد که در کیف پول‌های کریپتویی خصوصی بالای یک آستانه خاص نیز اعمال می‌شود.

 

قانونگذاران اروپایی قانون پیشگامانه دارایی‌های کریپتویی را تأیید می‌کنند

قواعد مشترک جدید اروپا برای فضای کریپتو چراغ سبز نهایی توسط قانونگذار اتحادیه اروپا را دریافت کرده است. سرویس مطبوعاتی پارلمان اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد این مجموعه که به بازار دارایی‌های کریپتویی (MiCA) معروف است، با ۵۱۷ رأی موافق، ۳۸ رأی مخالف و ۱۸ رأی ممتنع به تصویب رسید.

 

این قانون که برای تنظیم نظارت، حفاظت از مصرف‌کننده و حفاظت از محیط‌زیست دارایی‌های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین طراحی شده است، در ژوئن ۲۰۲۲ به طور غیررسمی با شورا، نهاد تصمیم‌گیر اتحادیه اروپا، مورد توافق قرار گرفت.

 

این قانون، احتمالاً اولین بسته نظارتی جامع کریپتویی در جهان است، موضوع و تجارت دارایی‌هایی را که توسط قوانین خدمات مالی موجود تنظیم نشده است، پوشش می‌دهد.

 

پارلمان اصرار داشت:

مصرف‌کنندگان در مورد خطرات، هزینه‌ها و هزینه‌های مرتبط با فعالیت‌هایشان بهتر مطلع خواهند شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا