اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

انرژی اروپا در بحبوحه بستن گاز روسیه تمام شده است!

بر اساس گزارش‌های مختلف که می‌گویند منطقه یورو ممکن است مجبور شود با زمستان سردی که می‌تواند منجر به جیره‌بندی انرژی و خاموشی شود دست و پنجه نرم می‌کند، اروپا در تلاش برای مهار بحران انرژی است. نظرسنجی اخیر منتشر شده توسط کنفدراسیون عمومی کارگران یونان (GSEE) نشان می‌دهد که از هر ده یونانی هفت نفر غذای کمتری برای پرداخت هزینه‌های انرژی و سوخت خریداری می‌کنند. علاوه بر این، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان روز شنبه در پستی در شبکه‌های اجتماعی توضیح داد که انرژی اروپا تمام شده است.

 

اتحادیه اروپا با بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کند

افزایش هزینه‌های انرژی، اروپا را به سمت بی‌ثباتی اقتصادی سوق داده است و بیشتر مشکلات ناشی از جنگ اوکراین و روسیه است. روسیه عرضه انرژی به اتحادیه اقتصادی و سیاسی متشکل از ۲۷ کشور را متوقف کرده است. اخیراً، اعضای اتحادیه اروپا و وزرای دارایی G7 متعهد شدند که سقف قیمت برق و نفت خام را اعمال کنند. در همین حال، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه توضیح داد که روسیه، گاز، نفت و زغال سنگ را به غرب عرضه نخواهد کرد.

 

بحران انرژی اروپا را وادار می‌کند تا مفاهیم سهمیه‌بندی انرژی را در نظر بگیرد و گزارش‌ها حاکی از آن است که کمبود گاز اروپا حداقل تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت. علاوه بر این، نظرسنجی اخیر منتشر شده توسط کنفدراسیون عمومی کارگران یونان (GSEE) نشان می‌دهد که یونانی‌ها به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی، هزینه کمتری برای غذا می‌پردازند. ۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی GSEE گفتند که بسیار کمتر برای مواد غذایی اساسی هزینه می‌کنند و ۵۱ درصد گفتند که به دلیل افزایش قیمت‌های انرژی، برای اقلام اساسی کمتر هزینه کرده‌اند.

 

این نظرسنجی خاطرنشان می‌کند:

اقتصاد و جامعه یونان پس از سال‌ها ریاضت اقتصادی، با موج جدیدی از افزایش قیمت‌ها و ارزش‌گذاری مجدد کالاهای اساسی مواجه است و درآمدهای راکد، قدرت خرید بسیاری از خانوارها و گروه‌های اجتماعی را تهدید می‌کند.

 

علاوه بر این، ۴۷ درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی GSEE به محققان گفتند که فکر می‌کنند زمستان سختی در راه است. از هر پنج شرکت‌کننده یونانی، یک نفر توضیح داد که در زمستان امسال ممکن است نتوانند قبض انرژی را بپردازند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا