اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

کمیسیون اروپا و G7 به دنبال کنترل قیمت‌ها

در شرایطی که اقتصاد جهانی تاریک به نظر می‌رسد و تجارت مالی محدودتر از هر زمان دیگری در تاریخ است، قیمت‌های دستوری دولت ظاهراً با فشار بیشتری برمی‌گردند. اروپا از مشکلات مالی قابل توجه ناشی از جنگ اوکراین و روسیه رنج می‌برد و اخیراً کرملین تامین گاز اصلی اتحادیه اروپا را مختل کرد. اکنون اعضای کمیسیون اروپا و وزرای دارایی G7 در تلاش هستند تا سقف قیمت نفت خام و برق را اعمال کنند.

 

روسیه به دنبال لغو تحریم‌ها علیه کشورش

جنگ اوکراین و روسیه، به دنبال همه‌گیری کووید ۱۹ و حجم عظیم محرک‌های تولید شده در سرتاسر جهان، اقتصاد جهانی را به سمت بحران سوق داده است. آخر هفته گذشته، اقتصاددانان جهانی در مورد اینکه روسیه چگونه می‌خواهد تحریم‌های مالی علیه کشورش را لغو کند، بحث کردند.

 

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین، مدعی است که مشکلات پمپاژ نورد استریم ۱ به دلیل تحریم‌های مالی اعمال شده علیه این کشور است. رویترز گزارش داد که به دنبال اظهارات پسکوف قیمت گاز اروپا تا ۳۰ درصد افزایش یافت.

 

 گزارش‌ها خاطرنشان می‌کنند که اروپا برای زمستانی سرد و بی‌رحمانه آماده می‌شود، زیرا قیمت گاز که برای تولید برق و گرمایش منازل استفاده می‌شود به میزان زیادی افزایش یافته است. افزایش قیمت گاز در سرتاسر اروپا، سیاستمداران را به سمت بازگرداندن مقررات کنترل قیمت که از دهه هفتاد اعمال نشده است، سوق داده است.

 

بحث بر سر بازگرداندن طرج کنترل قیمت‌ها از اواخر سال گذشته شروع شد و بحث‌های زیادی در مورد این موضوع در سال ۲۰۲۲ برانگیخت. با این حال، با جنگ اوکراین و روسیه، بحث‌ها به واقعیت تبدیل شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا