انتظارات تورمی منطقه یورو افزایش یافته است

بانک مرکزی اروپا نشان داد که مصرف‌کنندگان در منطقه یورو انتظارات خود را در مورد تورم در ماه‌های آینده به شدت افزایش داده اند. داده‌های نظرسنجی نشان می‌دهد که این موضوع پس از آن منتشر می‌شود که مقام پولی در هفته گذشته سرعت افزایش نرخ خود را کاهش داد و در عین حال نشان داد که هنوز برای توقف زود است.

 

ECB افزایش انتظارات مصرف‌کنندگان در مورد تورم را ثبت کرد

بانک مرکزی اروپا (ECB) روز پنجشنبه به نقل از آخرین نظرسنجی انتظارات مصرف‌کننده (CES) اعلام کرد، اروپایی‌ها معتقدند تورم در ۱۲ ماه آینده حدود ۵ درصد خواهد بود و میانگین انتظارات آنها در ماه مارس به میزان قابل توجهی از ۴.۶ درصد در فوریه افزایش می‌یابد.

 

این نظرسنجی قبل از تصمیم بانک مرکزی اروپا مبنی بر افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در هفته گذشته انجام شده است. علیرغم کاهش سرعت افزایش نرخ، رگولاتور استدلال کرد در حالی که تورم کاهش یافته است، فشارهای زیربنایی قیمت همچنان قوی هستند و نشانه افزایش بیشتر احتمالی است.

 

بانک مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرد:

عدم اطمینان در مورد انتظارات تورمی ۱۲ ماه آینده به بالاترین حد خود از زمان شروع نظرسنجی در آپریل ۲۰۲۰ رسیده است. انتظارات برای تورم در سه سال آینده نیز افزایش یافت و از ۲.۴ درصد به ۲.۹ درصد رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا