اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

تحریم‌های اتحادیه اروپا علت توسعه کریپتوی روسیه

به گفته یک قانونگذار روسی، تحریم‌های جدید ارزهای دیجیتال اعمال‌شده توسط اتحادیه اروپا احتمالاً باعث توسعه بازار دارایی‌های دیجیتال این کشور می‌شود. آناتولی آکساکوف که ریاست کمیته بازار مالی پارلمان را بر عهده دارد، بر این باور است که روس‌ها می‌توانند محدودیت‌ها را دور بزنند. در همین حال، طبق گزارش‌ها، صرافی‌های بزرگ به کاربران روسی اطلاع داده‌اند که معاملات همچنان ادامه دارد.

 

روس‌ها راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌های ارز دیجیتال اروپا پیدا می‌کنند

این هفته، اتحادیه اروپا هشتمین بسته تحریم‌های خود را علیه روسیه تصویب کرد که هدف آن ضربه زدن به دولت، اقتصاد و صادرات انرژی این کشور در واکنش به تشدید درگیری نظامی اخیر در اوکراین و الحاق سرزمین‌های اوکراین است. دسترسی روسیه به ارزهای دیجیتال که به عنوان ابزاری برای دور زدن محدودیت‌های مالی و صادرات ثروت تلقی می‌شود، نیز هدف قرار گرفت.

 

 

شورای اتحادیه اروپا به طور کامل ارائه کیف‌پول رمزنگاری، حساب و خدمات نگهبانی به ساکنان و نهادهای روسیه را ممنوع کرد. با این حال، به گفته یکی از اعضای بلندپایه پارلمان روسیه به نقل از خبرگزاری تاس، تصمیم اتحادیه اروپا ممکن است در واقع توسعه بازار دارایی مالی دیجیتال روسیه (DFA) را تحریک کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا