اتیوپی در جستجوی عضویت بریکس به مصر پیوست

اتیوپی به مصر و الجزایر برای عضویت در بلوک اقتصادی برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی (BRICS) پیوسته است. به گفته وزارت امور خارجه اتیوپی، پیوستن به این اتحادیه به این کشور کمک می‌کند تا منافع ملی خود را تضمین کند.

 

حفاظت از منافع ملی اتیوپی

اتیوپی که یکی از سریع‌ترین اقتصادهای آفریقایی در حال رشد را دارد، به آخرین کشور آفریقایی تبدیل شده است که به دنبال پیوستن به بلوک اقتصادی برزیل، روسیه، هند و آفریقای جنوبی (BRICS) است. این کشور شمال شرق آفریقا که جنگ خونینی را علیه شورشیان تیگری به راه انداخته است، با مصر و الجزایر در تلاش برای پیوستن به بریکس می‌پیوندد.

 

بر اساس گزارشی در The East African، وزارت امور خارجه این کشور معتقد است که پیوستن به یک نهاد جهانی مانند BRICS به پیشبرد منافع ملی اتیوپی کمک خواهد کرد.

 

این وزارتخانه گفت:

به عنوان کشوری که یکی از اعضای مؤسس نهادهای جهانی مانند اتحادیه آفریقا و سازمان ملل بوده است و ما به دنبال تضمین منافع ملی خود هستیم، پیوستن به بلوک‌هایی مانند بریکس مهم است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا