اخبار اتریوماخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار صرافی‌ ها

درآمد سه ماهه اول شبکه اتریوم

درآمد حاصل از شبکه اتریوم در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ با ۴۶ درصد افزایش از ۱.۶ میلیارد دلار به ۲.۴ میلیارد دلار رسید. فروش توکن های غیرمثلی (NFT) در بازار که بیش از ۱۹,۰۰۰ درصد افزایش یافت، به رشد درآمدهای شبکه کمک کرد.

 

نرخ تورم ETH به ۰.۵۱٪ کاهش می یابد

طبق گزارش جدید بانک لس، درآمد اتریوم در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ با ۴۶ درصد افزایش از ۱.۶ میلیارد دلار به ۲.۴ میلیارد دلار رسیده است. بر اساس این گزارش، حدود ۸۷ درصد یا ۲.۱ میلیارد دلار از این درآمد از طریق مکانیزم سوزاندن از عرضه در گردش ETH حذف شده است.

 

مکانیزم سوزاندن توکن با ارتقای شبکه EIP-1559 که در آگوست ۲۰۲۱ انجام شد امکان پذیر شد. در نتیجه این فرآیند سوزاندن توکن، نرخ تورم شبکه ETH، معیاری که تغییر خالص در عرضه توکن های اتریوم را اندازه گیری می کند، از ۱.۱۰٪ به ۰.۵۱٪ در طول سه ماهه اول کاهش یافت.

 

از نظر میانگین آدرس‌های فعال روزانه، این گزارش بیان می‌کند که این آدرس‌ها از ۵۰۷,۶۶۲ به ۵۲۹۰۱۸ رسیده است. از سوی دیگر، تعداد سهام ETH از ۵.۲ میلیون به ۱۰.۹ میلیون افزایش یافت که ۱۱۱ درصد افزایش داشت. در این گزارش در رابطه با این معیار آمده است:

این نشان‌دهنده تعداد ETH است که در Beacon Chain قبل از انتقال اتریوم از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) قرار گرفته است. تقریباً ۹.۲٪ از کل عرضه ETH در انتظار ادغام است.

 

افزایش حجم NFT

در همین حال، گزارش Bankless نشان داد که حجم بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) با ۱۹,۲۹۰ درصد نجومی از حدود ۶۰۶.۳ میلیون دلار به ۱۱۶.۴ میلیارد دلار افزایش یافت. فقط حجم معاملات دو بازار بزرگ تعمیم یافته NFT یعنی Opensea و Looksrare در دوره مورد بررسی، ۲۲۶,۱۷۶ کیف پول منحصر به فرد برای خرید یا فروش NFT بود.

با توجه به تعداد آدرس‌های کیف پولی که دارای توکن ERC721 هستند، استاندارد توکن مورد استفاده برای صدور NFT، این گزارش می‌گوید که این آدرس‌ها ۳۰۶ درصد از ۹۸۱,۳۱۵ به ۳.۹۸ میلیون افزایش یافته است. از نظر قیمت کف کریپتوپانک، این گزارش نشان داد که این قیمت ۵۱۳ درصد از ۱۷.۴۲ ETH به ۱۰۶.۸۷ ETH افزایش یافته است. در مورد قیمت کف Bored Ape (BAYC)، در این گزارش آمده است:

در حالی که در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ راه اندازی شد، قیمت پایه Bored Ape Yacht Club (BAYC)، گران ترین مجموعه NFT تصاویر نمایه بر اساس این معیار، این سه ماهه را با ۱۰۸.۹۳ ETH به پایان رساند که بر اساس قیمت های آن زمان، ۳۵۱,۰۰۰ دلار ارزش داشت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا