اخبار اتریوماخبار بیت‌ کویناخبار جهان

بوترین: بیت کوین توسط انسان طراحی شده است

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، به مدیر عامل Blockstream، آدام پاسخ داد و به او یادآوری کرد که بیت کوین در واقع توسط یک انسان ساخته شده است.

بوترین در یک تاپیک ویروسی در توییتر در مورد تناقضات در ارزش های خود صحبت کرد.

بک، یک ماکسیمالیست سرسخت بیت کوین، سپس توییت کرد که خود را با “plebs” یکی می داند، بنابراین “فرضیه استاد معمار” را رد کرد.

با این حال، بوترین به سرعت به بیت کوین‌ها یادآوری کرد که ارز دیجیتال اصلی نیز یک سیستم اجتماعی طراحی شده توسط انسان است. علاوه بر این، به گفته بوترین، این واقعیت که طرفداران ارز دیجیتال معتقدند پروتکل ساتوشی ناکاموتو کامل است، ثابت می کند که آنها در واقع فرضیه معمار اصلی را رد نمی کنند.

این اولین بار نیست که بک و بوترین در توییتر خود را قفل می کنند. آنها صداهای اصلی پشت شکاف قبیله ای بین حداکثری بیت کوین و طرفداران اتریوم هستند.

در سال ۲۰۱۹، بک در توییتی اعلام کرد که بیوسکام بدنام Theranos به طرز عجیبی شبیه اتریوم است و بوترین را به ارائه نادرست فناوری بلاک چین متهم کرد.

در سال ۲۰۲۰، یکی از بنیانگذاران اتریوم، رئیس Blockstream را متهم کرد که “تبلیغات قدیمی خسته” را پخش می کند، زیرا دومی دومین بلاک چین بزرگ را به طرح پونزی به سبک برنی مدوف تشبیه کرد.

بک، که در وایت پیپر ساتوشی ناکاموتو به آن اشاره شده است، به طور گسترده شایعه شده است که خالق بیت کوین است. با این حال، او چنین اتهاماتی را رد کرده است.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا