اخبار اتریوماخبار آلت‌کوین‌ها

ویتالیک بوترین و جلوگیری از تسلط نهنگ‌ها

بسیاری از علاقه مندان به اتریوم (ETH) نگران متمرکز شدن احتمالی فرآیند سهام ETH2 هستند. به این ترتیب، آنها در حال بحث در مورد اقداماتی برای جلوگیری از تسلط «الیگارشی ها» هستند.

 

حجم بیشتر نقدینگی برابر است با مالیات بیشتر

Superphiz.eth، مشتاق اتریوم مستعار (ETH) که یکی از فعالان انجمن زنجیره ای Ethereum Beacon است، در توییتر آمده است تا نگرانی های خود را در مورد تمرکز در شبکه ETH2 آینده به اشتراک بگذارد.

من تعجب می کنم، چه کسی اولین ارائه دهنده سهام خواهد بود که به طور عمومی متعهد می شود که خود را محدود کند که بیش از ۲۲٪ از اعتبار سنجی ها را در زنجیره کار نکند؟ می‌خواهید چه کسی را به سطح بالاتری رسانده و سلامت زنجیره فانوس دریایی را بالاتر از سود قرار دهد؟

یعنی، او حدس می‌زند که کدام استخر اولین کسی است که «قدرت» سهام خود را محدود می‌کند (سهم تأییدکنندگان کنترل‌شده شرکت‌کننده در امضای تراکنش‌های اتریوم (ETH)) به عنوان مثال. ۲۲ درصد از کل تعداد اعتبار سنجی ها.

 

به طور بالقوه، این تصمیم می تواند سود این “پیشگام” را کاهش دهد، اما با کاهش احتمال حمله ۵۱٪، به سلامت کل شبکه کمک زیادی می کند.

 

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، انگیزه اقتصادی را برای این محدودیت پیشنهاد کرد. برای او منطقی به نظر می رسد که هزینه ها را برای شرکت کنندگان در استخرهای سهام که بیش از ۱۵ درصد از شبکه را کنترل می کنند افزایش دهد.

هنگامی که “سهم” این یا آن استخر به زیر ۱۵ درصد بازگشت، هزینه ها را می توان دوباره به سطوح “عادی” کاهش داد.

 

در اینجا نحوه برخورد Cardano (ADA) چنین مسائلی است

لازم به ذکر است که اتریوم (ETH) – حتی در نسخه اثبات کار (PoW) خود به دلیل “متمرکز شدن” مورد انتقاد قرار می گیرد: استخرهای استخراج عمده سهم بزرگی از هش ریت آن را کنترل می کنند.

جامعه Cardano (ADA) پس از راه اندازی سهام ADA با مشکلات مشابهی روبرو شد. گام به گام، Input Output Global (IOG) تعدادی محدودیت را برای کاهش سودآوری سهام در استخرهای بزرگ معرفی کرد.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا