وضعیت اوراق بهادار بودن اتریوم همچنان نامشخص است

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، گری گنسلر، در جلسه استماع کنگره در مورد اینکه آیا اتریوم یک اوراق بهادار است یا خیر، به سؤال مستقیم پاسخ نمی‌دهد. در حالی که رئیس SEC اصرار داشت که قانون در مورد رمزارزها شفاف است، پاتریک مک‌هنری، عضو کنگره، استدلال کرد که اقدامات نظارتی SEC می‌گوید عدم اطمینان زیادی وجود دارد.

 

قانونگذار در مورد اینکه آیا اتریوم یک اوراق بهادار است یا خیر، رئیس SEC، گری گنسلر را بررسی می‌کند

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، روز سه‌شنبه در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان درباره نظارت بر SEC شهادت داد. در طول جلسه استماع، رئیس کمیته، نماینده کنگره، پاتریک مک‌هنری، از رئیس SEC پرسید که آیا اتریوم (ETH) یک اوراق بهادار است یا یک کالا.

 

مک هنری توضیح داد که در سال ۲۰۱۸، بیل هینمن که در آن زمان مدیر بخش مالی شرکت SEC بود، اظهار داشت که اتریوم یک اوراق بهادار نیست. ماه گذشته، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، روستین بهنام، نظر خود را مبنی بر اینکه اتریوم یک کالا است، بیان کرد و افزود که دادستان کل ایالت نیویورک در یک پرونده در دادگاه ماه گذشته اظهار داشت که اتریوم یک اوراق بهادار کالایی است. واضح است که یک دارایی نمی‌تواند هم کالا و هم یک اوراق بهادار باشد!

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا