کاهش نرخ انتشار اتریوم پس از ادغام

ماه‌ها قبل از اینکه اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تبدیل شود، شبیه‌سازی The Merge نشان داده بود که نرخ انتشار شبکه به دنبال تغییر مجموعه قوانین کاهش می‌یابد. آمارها اکنون نشان می‌دهند که پیش‌بینی‌های شبیه‌سازی محقق شده است زیرا نرخ انتشار شبکه از ۱۵ سپتامبر به طور قابل‌توجهی کاهش یافته است، پس از ارتقای پاریس که باعث The Merge شد.

 

نرخ انتشار اتریوم پس از ادغام کاهش می‌یابد

از ۵ اوت ۲۰۲۱، اتریوم با معرفی به‌روزرسانی EIP-1559 از تورم‌زا به تورم‌زدایی تغییر کرده است. اساساً، این تغییر الگوریتم، هزینه پایه گس در پروتکل را مجدداً پیکربندی کرد و از آنجایی که EIP-1559 کدگذاری شد، شبکه اکنون هزینه پایه به ازای هر گس را می‌سوزاند. از زمان ارتقای لندن در ۵ اوت، شبکه ۲,۶۲۷,۰۶۱ اتر به ارزش ۸.۵۶ میلیارد دلار را از بین برده است. با این حال، از زمان ادغام، اتریوم بسیار کاهش‌دهنده‌تر است، زیرا این تغییر نرخ صدور پروتکل را دوباره تعریف کرد.

 

به عنوان مثال، معیارهای اندازه گیری از پورتال وب ultrasound.money نشان می‌دهد که ۳,۰۷۶ اتر از زمان ادغام در ۱۵ سپتامبر صادر شده است. اگر ماینرهای اثبات کار (PoW) هنوز اتر را استخراج می کردند، از شروع ادغام ۵۳,۶۹۴ اتر تولید می‌کردند. داده‌های فعلی نشان می‌دهد که نرخ انتشار اتریوم پس از ادغام بیش از ۹۴ درصد کمتر از زمانی که بلاکچین یک شبکه PoW باقی می‌ماند، کاهش یافته است. اعتقاد بر این است که ویژگی‌های کاهش تورم ETH مفید هستند، زیرا اتر را در طول زمان کمیاب می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا