تحلیل اتریوم، هجوم خرس‌ها، ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

ارز دیجیتال اتریوم، بیش از یک ماه کاملا صعودی را پشت سرگذاشت، اخبار مربوط به ادغام شبکه به اثبات سهام و به‌روز‌ رسانی‌ای که در بلند مدت عرضه در گردش اتریوم را با کاهش چشمگیر مواجه خواهد کرد، تاثیر خود را در قیمت اتریوم گذاشته است! این ارز دیجیتال که در حدود یک ماه پیش در محدوده ۱۰۰۰ دلار و حتی کمتر معامله می‌شد، موفق شد تا بیش از ۲۰۰۰ دلار صعود کند. اما آیا این روند صعودی به پایان رسیده است؟ آیا اصلاح کوتاه مدت به سراغ اتریوم خواهد آمد؟ تا پایان تحلیل اتریوم همراه ما باشید تا سعی کنیم پاسخی برای این سوالات پیدا کنیم.

 

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم

 

همانطور که در تحلیل اتریوم مشاهده می‌کنید، مامنتوم صعودی همچنان پابرجاست، با این حال فروشندگان در حال دفاع از سطوح بالاتر هستند. به قطع نمی‌توان گفت روند صعودی به پایان رسیده است. اما احتمال وقوع یک اصلاح کوتاه مدت که می‌تواند به منزله پول بکی به سطح مقاومت شکسته شده ۱۸۰۰ دلار باشد، بسیار بالاست. حتی این اصلاح می‌تواند تا سطوح پایین‌تر نیز ادامه پیدا کند.

اندیکاتور RSI و مکدی هر دو احتمال نزول را بیشتر نشان می‌دهند، RSI به شکل خنثی در آمده و به اندازه چندین موج با حرکت قیمت واگرایی داده است. واگرایی RSI نشانه معتبری در مورد نزول قیمت است. اندیکاتور مکدی نیز درحال ایجاد کراس نزولی است و تمایل به نزول بیشتر در آن دیده می‌شود.

در صورت نزول، حمایت‌ها اتریوم به شرح زیر است:

سطح استاتیک کلیدی ۱۸۰۰ دلار و حمایت مینور ۱۶۰۰ دلار و در صورت نزول بیشتر حمایت ۱۲۵۰ دلار. 

در صورت تمایل به صعود نیز سطح ۲۵۰۰ دلار فعلا می‌تواند هدف نهایی این موج صعودی باشد.

  • اگر در قیمت‌های پایین‌تر اتریوم خریده‌اید می‌توانید مقداری سیو سود کنید، در صورتی که تمایل به خرید اتریوم دارید، بهتر است تا تثبیت قیمت صبر کنید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا