تحلیل اتریوم، دوراهی صعود یا نزول، ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

ارز دیجیتال اتریوم، مانند بیت کوین چیزی در حدود ۱ ماه است که روند صعودی را پیش گرفته است. در طی این روز‌های صعودی اتریوم نزدیک به ۸۰ درصد از کف یک ماه خود صعود کرده و با قیمت ۱۷۸۰ دلار درحال معامله است. حال این ارز دیجیتال در موقعیت حساسی قرار گرفته است. در محدوده مقاومت کلیدی خود گیر افتاده و گاو‌ها در تلاش برای گذر از این سطح مقاومتی هستند. حال باید دید تصمیم معامله‌گران اتریوم برای ادامه حرکت چگونه خواهد بود. اگر علاقه‌مند به طالعه جزئیات بیشتر هستید، تا پایان تحلیل اتریوم همراه ما باشید.

 

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم

 

قدرت خریداران در کندل‌های صعودی مشخص است. گاو‌ها با قدرت قیمت را به سمت بالا کشیده‌اند و گویی فعلا قصد ترک زمین را نداشته باشند. با این حال تا زمانی که مقاومت پا برجاست نمی‌توان با قطعیت از ادامه صعود سخن گفت. با وجود اینکه تاکنون هیچ نشانه نزولی دیده نشده است، در صورتی که اتریوم موفق به شکست مقاومت شود در میان‌مدت می‌تواند تا سطح مقاومت کلیدی بعدی خود یعنی ۲۴۰۰ دلار رشد کند. اما در صورتی که خرس‌ها قدرت را دست بگیرند، اتریوم حمایت‌های ۱۲۶۰ و ۱۰۰۰ دلار را پیش روی خود خواهد داشت.

اندیکاتور RSI مدتی است که گارد صعودی خود را از دست داده و با قیمت واگرا شده است. برخلاف صعود نمودار قیمت، RSI به صورت ساید حرکت کرده و تمایل به صعود خود را از دست داده است. RSI در حال ایجاد سیگنال نزولی و از بین رفتن قدرت گاو‌ها در بازار است. با وجود رسیدن به قیمت به مقاومت کلیدی، سیگنال RSI می‌تواند معتبر در نظر گرفته شود.

  • اگر در کف قیمت به دید کوتاه مدت اتریوم خریده‌اید، با مشاهده اولین سیگنال‌های نزولی می‌توانید با سود از معامله خارج شوید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا