اخبار اتریوماخبار صرافی‌ ها

افزایش کارمزد اتریوم با گزارش پلتفرم های وام دهنده

با گزارش پلتفرم های وام دهنده از افزایش کارمزد، هزینه های کارمزد اتریوم افزایش می یابد

به گفته ردیاب کارمزد Nansen، هزینه اتریوم به ۱۰۰۰ Gwei افزایش یافت زیرا شبکه با افزایش شدید استفاده پس از گزارش پلتفرم‌های وام‌دهی و وام‌گیری تا ۳۰۰ درصد در مصرف، مواجه شد.

از جمله بزرگترین کاربران کارمزد در ز نجیره های اتریوم، پلتفرم هایی مانند قراردادهای توکن ۱ اینچی، Uniswap و Tether هستند. افزایش مصرف منعکس کننده احساسات فعلی در بازار است زیرا معامله گران فعالانه سرمایه خود را از ارزهای دیجیتال دور می کنند و به دنبال راهی برای خروج از فیات هستند.

پلتفرم‌های وام‌دهی و وام‌گیری نیز تحت یک «حمله» سنگین قرار دارند، زیرا سرمایه‌گذاران به سرعت اعتماد خود را به هر یک از بهترین راه‌حل‌های استیبل کوین یا DeFi از دست می‌دهند و پول را از قراردادهای نقدینگی مختلف دور می‌کنند.

پس از کاهش UST، بازار شاهد خروج گسترده سرمایه از کل صنعت DeFi بود. بر اساس گزارش DefiLIama، صنعت راه حل های غیرمتمرکز با از دست دادن ۲۴ درصد از ارزش کل وجوه قفل شده در قراردادها در ۲۴ ساعت گذشته، شاهد کاهش چشمگیر TVL بود.

در عرض یک هفته، کل TVL در زنجیره های مختلف از ۲۰۴ میلیارد دلار به ۱۱۵ میلیارد دلار کاهش یافت. چنین افت شدیدی صنعت DeFi را به سطح ماه جولای بازمی‌گرداند، زمانی که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال درست قبل از شروع یک رالی جدید به پایین‌ترین حد خود رسیدند.

توکن‌های مرتبط با DeFi مانند AAVE، ADA و ATOM نیز در حال کاهش هستند زیرا بیش از ۶۰ درصد از ارزش خود را در عرض چند روز از دست می‌دهند. اما DeFi تنها صنعتی نیست که افت شدید جریان شبکه را گزارش کرده است، زیرا ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین نیز در چند روز گذشته ضرر دو رقمی داشته اند.

امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا